Zaznać smaku zwycięstwa

W piątkowy wieczór na murawę stadionu przy ulicy Reymonta wybiegną piłkarze Wisły Kraków, którzy w ramach 4. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy podejmą swoją imienniczkę z Płocka. w Starcie z Nafciarzami będzie dla podopiecznych trenera Artura Skowronka okazją na odniesienie pierwszego zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.


  • 18.09.2020r.
  • Jakub Sumera
  • 400mm

Po raz pierwszy na ekstraklasowych boiskach oba zespoły spotkały się 16 listopada 1997 roku w Płocku. Wówczas lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali gości ze stolicy województwa małopolskiego 3:0. W piątek zawodnicy obu Wiseł po raz 28 zmierzą swoje siły na najwyższym szczeblu ligowym. Bilans dotychczasowych występów zdecydowanie przemawia na korzyść Wiślaków z Krakowa, którzy 15-krotnie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. 5 triumfów na swoim koncie mają płocczanie, natomiast 7 spotkań kończyło się podziałem punktów.

Jasny cel

Zarówno Biała Gwiazda, jak i Nafciarze w obecnym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa. Podopieczni trenera Artura Skowrona po remisach w wyjazdowych spotkaniach z Jagiellonią 1:1 oraz Pogonią Szczecin 2:2 mają na swoim koncie dwa punkty. Z kolei przy R22 krakowianie musieli uznać wyższość Śląska Wrocław, przegrywając z zespołem z województwa dolnośląskiego 1:3. Identyczny bilans punktowy posiadają gracze z Mazowsza, którzy podzielili się punktami w starciach ze Stalą Mielec oraz Lechem Poznań, remisując kolejno 1:1 oraz 2:2, natomiast w poprzedniej kolejce przegrali na własnym obiekcie z warszawską Legią 0:1.

Jedni i drudzy przed dzisiejszym starciem mają postawiony jasny cel, którym jest zwycięstwo. Emocji przy Reymonta na pewno nie zabraknie, a każda z ekip postara się skutecznie zrealizować swoje przedmeczowe założenia.

Pokrzyżować plany „Sobola”

Na Stadion Miejski im. Henryka Reymana po raz kolejny zawita Radosław Sobolewski. Dla legendarnego pomocnika Białej Gwiazdy będzie to już trzecia wizyta pod Wawelem w roli szkoleniowca Wisły Płock. W lutym 2020 roku drużyna prowadzona przez „Sobola” zdołała wywalczyć przy Reymonta jeden punkt, a wyrównującą bramkę w ostatniej akcji meczu zdobył dobrze znany pod Wawelem Alan Uryga. Z kolei w czerwcu 2020 roku zwycięsko z rywalizacji wyszli krakowianie, którzy po bramce Jakuba Błaszczykowskiego pokonali gości z województwa mazowieckiego 1:0.

Trener Sobolewski w swoim trzecim podejściu postara się wywieźć z Grodu Kraka komplet punktów. Te plany z pewnością postarają mu się pokrzyżować zawodnicy 13-krotnego mistrza Polski, którzy zrobią wszystko, by po końcowym gwizdku unieść ręce w geście zwycięstwa.

Pierwszy gwizdek sędziego Daniela Stefańskiego już o godzinie 20.30. Pokażmy siłę Białej Gwizdy i swoim wsparciem ponieśmy Wiślaków do zwycięstwa!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację