Z Podbeskidziem na Reymonta i z kibicami

W sobotę 17 lipca krakowska Wisła rozegra ostatnie towarzyskie spotkanie przed startem nowego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy. Po kilku niezwykle emocjonujących sparingach podopieczni trenera Adriána Guľi zmierzą się na własnym obiekcie z Podbeskidziem-Bielsko-Biała. Mecz z Góralami odbędzie się przy udziale publiczności, którą poprzedzi prezentacja zespołu 13-krotnego mistrza Polski.


  • 17.07.2021r.
  • Redakcja
  • 400mm

Dotychczasowa historia bezpośrednich spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Podbeskidziem Bielsko-Biała wskazuje liczbę 15 rozegranych oficjalnych rywalizacji. Po raz pierwszy obie ekipy spotkały się w 2011 roku w ramach 1/4 Pucharu Polski. Drużyna z Krakowa prowadzona wówczas przez trenera Roberta Maaskanta bardzo źle zainaugurowali rundę wiosenną na własnym obiekcie, ulegając rywalom 0:1 po bramce Piotra Malinowskiego. Ostatniego spotkania tych drużyn krakowska Wisła także nie wspomina zbyt dobrze, bowiem ponownie górą w tym meczu byli bielszczanie. Wówczas w kwietniu 2021 roku Podbeskidzie wygrało 2:0, a strzelcami goli byli Desley Ubbink oraz David Niepsuj.

Zmiany w kadrze

Pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała do nowych rozgrywek przystąpi w nieco odmienionym składzie, gdyż kilku zawodników stanowiących o sile tamtej drużyny w poprzedniej kampanii zdecydowało się na zmianę barw klubowych, a z kolei inni gracze dołączyli do naszego najbliższego rywala, mając nadzieję na to, że pomogą w jak najszybszym powrocie drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Z ekipą Podbeskidzie pożegnali się m.in. tacy gracze, jak Peter Wilson, Desley Ubbink, Maksymilian Sitek, Milan Rundić czy chociażby Rafał Janicki. Były piłkarz także krakowskiej Wisły dołączył niedawno do Górnika Zabrze. W zespole z Bielska-Białej pojawiły się także nowe twarze. I tak do Podbeskidzia dołączyli chociażby Daniel Mikołajewski, Titas Milasius, Julio Rodriguez czy Costa Nhamoinesu, czyli piłkarz grający swego czasu m.in. w Zagłębiu Lubin.

Trwające przygotowania

Dla krakowskiej Wisły mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała będzie ostatnim sprawdzianem przed startem nowych rozgrywek ligowych. Nieco inaczej sytuacja ma się w obozie naszego najbliższego rywala, bowiem drużyna z Bielska-Białej w sobotę rozegra dopiero swój drugi mecz sparingowy. W pierwszym spotkaniu towarzyskim Górale pokonali Zagłębie Sosnowiec 2:1. Oba trafienia zaliczył Kamil Biliński. Kilka dni po rozegraniu meczu z Białą Gwiazdą bielszczanie zagrają z Chrobrym Głogów, a na zakończenie przygotowań czeka ich ostatni sprawdzian. Tym razem rywalem będzie inna krakowska drużyna - Garbarnia.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV