WR22acamy do gry!

Nadszedł długo wyczekiwany moment! Po 71 dniach piłkarze Białej Gwiazdy wracają na ligowe boiska i rozpoczynają zmagania w sezonie 2021/2022. W inauguracyjnym spotkaniu podopieczni trenera Adriána Guľi podejmą na własnym boisku zespół Zagłębia Lubin i poszukają pierwszych punktów w nowej edycji rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy.


  • 26.07.2021r.
  • J. Sumera
  • B. Ziółkowski

Poniedziałkowe spotkanie będzie 57 spotkaniem obu zespołów na szczeblu najwyższej klasy rozgrywkowej. Bilans dotychczasowych pojedynków w znacznym stopniu przemawia na korzyść Wiślaków, którzy 30 razy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. 15 triumfów na swoim koncie mają Miedziowi, natomiast 14 meczów zakończyło się podziałem punktów.

Zmiany, zmiany, zmiany

W przerwie pomiędzy sezonami w szeregach obu ekip doszło do kilku znaczących zmian. Roszady nastąpiły między innymi na ławkach trenerskich, skutkiem czego zarówno Wisła, jak i Zagłębie do rozpoczynającej się edycji rozgrywek przystępują z nowymi szkoleniowcami. Trenerskie stery zespołu 13-krotnego mistrza Polski przejął Adrián Guľa, z koeli opiekunem Miedziowych został Dariusz Żuraw. Były szkoleniowiec Lecha Poznań zastąpił w tej roli Martina Ševelę, który postanowił kontynuować swoją karierę na Bliskim Wschodzie, obejmując saudyjski zespół Abha Club.

Modyfikacjom uległy również kadry drużyn, które wzmocnione zostały kilkoma nowymi nazwiskami - dziesięciu zawodników dołączyło do Białej Gwiazdy, pięciu zasiliło Zagłębie Lubin. Ruchy transferowe miały na celu podnieść wewnętrzną rywalizację oraz piłkarską jakość. Weryfikacja tych planów nastąpi już w poniedziałkowe popołudnie, kiedy to piłkarze obu zespołów zainaugurują rozgrywki ligowe w sezonie 2021/2022.

Nowy sezon, nowe nadzieje

Wisła i Zagłębie wkraczają w sezon 2021/2022 z nowymi nadziejami i z nastawieniem na poprawę swych rezultatów z poprzedniej kampanii. Gracze spod Wawelu zmagania w minionych rozgrywkach zakończyli w dolnej części w tabeli i ostatecznie zajęli 13. lokatę. Nieco wyżej uplasowali lubinianie, którzy po 30. kolejce znaleźli się na 8. miejscu. Wyniki te z pewnością nie były satysfakcjonujące i sprawiły, że oba zespoły są głodne sukcesów, a pierwszy krok w kierunku realizacji zamierzonych celów zechcą postawić ma stadionie przy ulicy Reymonta.

Wyjątkowe wsparcie

Nie od dziś wiadomo, że atut własnego boiska jest elementem, który bardzo często potrafi przechylić zwycięską szalę na korzyść gospodarzy, a szczególnie wtedy, kiedy mogą oni liczyć na wsparcie płynące z trybun. W poniedziałkowe popołudnie Stadion Miejski im. Henryka Reymana ugości wiernych fanów Białej Gwiazdy, którzy po 311 dniach ponownie będą mogli zagrzewać piłkarzy 13-krotnego mistrza Polski do walki o ligowe punkty. Głęboko wierzymy, że te dodatkowe pokłady energii poniosą Wiślaków do zwycięstwa!

Pierwszy gwizdek sędziego Piotra Lasyka punktualnie o godzinie 18.00. Liczymy, że inauguracyjne spotkanie sezonu 2021/2022 dostarczy kibicom wielu niezapomnianych emocji, a zawodnikom trenera Adriána Guľi pierwsze trzy punkty! Do zobaczenia przy R22!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV