W delegacji ze Słoniami

Przed podopiecznymi trenera Adriána Guľi pierwszy wyjazd w sezonie 2021/2022. W sobotie popołudnie Wiślacy zameldują się w Niecieczy, gdzie w ramach 2. serii gier PKO Bank Polski Ekstraklasy staną w szranki z zespołem Bruk-Bet Termaliki. Podbudowana ostatnim zwycięstwem z Zagłębiem Lubin Biała Gwiazda uda się do podtarnowskiej miejscowości w celu podtrzymania korzystnej passy i zdobycia kolejnych trzech punktów.


  • 31.07.2021r.
  • Redakcja
  • B. Ziółkowski

Po raz dziewiąty

Dotychczasowe oficjalne mecze z udziałem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza oraz krakowskiej Wisły obfitowały w spore emocje i dużą liczbę goli. Obie ekipy spotkały się ze sobą w ośmiu ligowych grach, a zdecydowanie częściej zwycięsko z tych spotkań wychodzili krakowianie, którzy czterokrotnie cieszyli się z końcowego triumfu. Trzy spotkania kończyły się podziałem punktów, natomiast Słonie zanotowały tylko jedno zwycięstwo. Miało to miejsce w ostatniej kolejce sezonu 2016/2017. Po bramkach Wojciecha Kędziory oraz Martina Mikovičia ekipa spod Tarnowa pokonała Białą Gwiazdę 2:1. Autorem jedynego gola dla krakowskiego zespołu był z kolei  Rafał Boguski.

Ruchy kadrowe

Beniaminek PKO Bank Polski Ekstraklasy nie próżnował w ostatnim czasie na rynku transferowym, a do drużyny z Niecieczy dołączyła spora liczba nowych twarzy. Nowi zawodnicy mają za zadanie podnieść poziom sportowy tak, by w obecnie trwającej kampanii zająć jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli. Tym sposobem szeregi Bruk-Betu zasilili tacy zawodnicy, jak Adam Hlousek, Filip Modelski, Ernest Terpiłowski czy na przykład Muris Mešanović.

Po trzecie zwycięstwo w Niecieczy

Bilans bezpośrednich spotkań Bruk-Bet Termaliki Nieciecza oraz Wisły Kraków jest korzystny dla Białej Gwiazdy, która w ośmiu meczach zwyciężała aż czterokrotnie. Podobnie sytuacja wygląda w starciach obu zespołów na stadionie w Niecieczy. Ostatnim oficjalnym meczem tych drużyn był ten z listopada 2017 roku. Wówczas na stadionie Bruk-Betu gra zakończyła się remisem 3:3. Pozostałe dwa mecze Wisły Kraków kończyły się natomiast wygranymi Białej Gwiazdy, która okazywała się lepsza od rywala, wygrywając kolejno 4:2 oraz 3:2.

Czas na wyjazd

Drużyna z Krakowa po raz pierwszy w nowym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy rozegra mecz na wyjeździe. Po udanej inauguracji fani Białej Gwiazdy liczą na to, że Wiślakom uda się po raz kolejny pokonać rywala i zgarnąć komplet punktów. Niezwykle istotne jest także to, że w meczu z Termaliką krakowianie będą mogli liczyć na wsparcie wiernych kibiców, którzy pojawią się na stadionie w Niecieczy. Głęboko wierzymy, że ich doping poniesie Wiślaków do zwycięstwa.

Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Kwiatkowskiego punktualnie o godzinie 17.30. Trzymajmy kciuki, aby Biała Gwiazda sięgnęła po trzy punkty!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV