Trzy punkty najlepszym prezentem!

W ramach 17. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy piłkarze Białej Gwiazdy zameldują się w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie staną w szranki z zespołem Warty Poznań. Podopieczni trenera Adriana Guli z pewnością nie zamierzają wcielać się w rolę Świętego Mikołaja i w poniedziałkowy wieczór powalczą o pełną pulę.


  • 06.12.2021r.
  • J. Sumera
  • B. Ziółkowski

Na szczeblu Ekstraklasy oba zespoły mierzyły się jak dotąd 36 spotkań, a ich bilans w nieznacznym stopniu przemawia na korzyść Warty, która 16-krotnie mogła cieszyć się z triumfu. Jedno zwycięstwo mniej na swoim koncie mają krakowianie, natomiast 5 spotkań kończyło się wynikiem remisowym. W poprzedniej edycji rozgrywek więcej powodów do zadowolenia mieli piłkarze Zielonych, którzy  2-krotnie okazywali się lepsi od Wiślaków, pokonując ich zarówno pod Wawelem, jak i na własnym terenie, a w finalnym rozrachunku zakończyli rozgrywki na wysokiej, bo 5. lokacie.

Nowa (młoda) miotła Warciarzy

W obecnym sezonie Warciarze nie poczynają już sobie tak dobrze i po 16 rozegranych meczach z dorobkiem 11 oczek zamykają ligową tabelę. Niesatysfakcjonujące wyniki przelały czarę goryczy i zmusiły włodarzy poznańskiego klubu do podjęcia natychmiastowych działań, skutkiem czego z funkcją pierwszego trenera pożegnał się Piotr Tworek, którego miejsce zajął obecnie najmłodszy, bo 31-letni, szkoleniowiec w Ekstraklasie - Dawid Szulczek. Zadaniem opiekuna 2-krotnego mistrza Polski jest poukładanie rozbitej drużyny i zapewnienie jej bezpiecznego miejsca dającego utrzymanie na szczeblu najwyższej klasy rozgrywkowej.

Do trzech razy sztuka?

Dwie pierwsze próby pokonania kryzysu nie przyniosły jednak oczekiwanych efektów, gdyż zarówno starcie z Wisłą Płock, jak i potyczkę z Lechem Poznań Zieloni kończyli bez punktów. Teraz zawodnicy Warty staną przed kolejną szansą, by odnieść pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego sternika i przybliżyć się do realizacji zamierzonego celu.

Po ligowe przełamanie

Takiego scenariusza z pewnością postarają się uniknąć krakowianie, którzy zawitają do Grodziska Wielkopolskiego opromienieni awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski. Gracze spod Wawelu zamierzają udowodnić swoją wartość na ligowych boiskach, na których po raz ostatni triumfowali niemal dokładnie miesiąc temu. 7 listopada Biała Gwiazda pokonała w Wielkich Derbach Krakowa sąsiadkę z drugiej strony Błoń i od tamtej pory z niecierpliwością wypatruje kolejnych punktów. Podopieczni trenera Adriána Guľi zrobią więc wszystko, co w ich mocy, by w starciu z poznaniakami sięgnąć po komplet oczek i rozpocząć swój marsz w kierunku górnej części ligowej tabeli.

Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Raczkowskiego punktualnie o godzinie 18.00! Głęboko wierzymy, że Mikołajki okażą się szczęśliwe dla Białej Gwiazdy, która na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim rozbłyśnie pełnym blaskiem!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV