Na mecie w Gliwicach: Piast podejmuje Wisłę

Ligowy maraton w sezonie 2020/2021 dobiega końca. W niedzielne popołudnie pewni utrzymania na szczeblu Ekstraklasy piłkarze krakowskiej Wisły zawitają do Gliwic, gdzie zmierzą swoje siły z walczącym o prawo występów w europejskich pucharach zespołowi Piasta. Prowadzona przez klubową Legendę Biała Gwiazda zrobi wszystko, by pokrzyżować plany śląskiej ekipy i zakończyć rozgrywki z dorobkiem punktowym. 


  • 16.05.2021r.
  • J. Sumera
  • 400mm

Historia ekstraklasowej rywalizacji pomiędzy Wisłą a Piastem nie należy do zbyt okazałych, bowiem po raz pierwszy oba zespoły stanęły naprzeciw siebie 18 października 2008 roku. Od tego czasu piłkarze obu drużyn rozegrały 21 spotkań, których bilans w nieznacznym stopniu przemawia na korzyść Wiślaków. Gracze spod Wawelu 8-krotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy. Jeden triumf mniej mają na swoim koncie gliwiczanie, natomiast 6 pojedynków kończyło się podziałem punktów.   

Europejskie plany

Przed ostatnią kolejką oba zespoły znajdują się na przeciwległych biegunach ligowej tabeli. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika mają na swoim koncie 42 punkty, co plasuje ich na 4. miejscu, które uprawnia do gry w europejskich pucharach. Biała Gwiazda z kolei ma w swym dorobku 30 punktów i zajmuje 14. lokatę.

Gliwiczanie mają los w swoich rękach, bowiem zwycięstwo w sobotnim spotkaniu zagwarantuje im przepustkę do Europy. Dodatkowym atutem śląskiego zespołu będzie fakt, że na trybunach stadionu przy ulicy Okrzei zasiądą spragnieni sportowych emocji kibice, którzy zrobią wszystko, by żywiołowym dopingiem ponieść swoich ulubieńców do zwycięstwa i osiągnięcia zamierzonego celu. Plany Niebiesko-Czerwonych postara się pokrzyżować krakowska Wisła, którą w niedzielnym spotkaniu poprowadzi trenerski duet - Kazimierz Kmiecik i Mariusz Jop. Piłkarze 13-krotnego mistrza Polski udadzą się na Śląsk, by poprawić swój dorobek punktowy i pozytywnym akcentem zakończyć ligowe zmagania w sezonie 2020/2021.

Zakończyć zwycięstwem

W poprzednich latach kolejka wieńcząca ligową rywalizację nie układała się po myśli graczy spod Wawelu, którzy po raz ostatni ze zwycięstwa na koniec sezonu cieszyli się w województwie śląskim w kampanii 2015/2016. Wówczas w 37. serii gier zespół z Reymonta pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała (4:3). Od tego czasu zakończenie ekstraklasowych zmagań z udziałem Wiślaków przysparzało wielu emocji, jednak z wygranej cieszyć się mogli tylko i wyłącznie rywale. Teraz krakowianie ponownie zawitają na Śląsk, gdzie zakończą bieżące rozgrywki. Głęboko wierzymy, że historia zatoczy koło i po niedzielnym spotkaniu powody do zadowolenia będzie miała Wisła, która wróci pod Wawel z kompletem punktów.

Pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Złotka punktualnie o godzinie 17.30. Pokażmy siłę Białej Gwiazdy i wspierajmy Wiślaków, by udanie zakończyli sezon 2020/2021!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV