Do Mielca w jednym celu!

Po blisko miesiącu oczekiwania piłkarze Białej Gwiazdy wracają do rywalizacji na ekstraklasowych boiskach. W ramach 7. serii gier podopieczni trenera Artura Skowronka zawitają do Mielca, by o ligowe punkty powalczyć z zespołem tamtejszej Stali.


  • 18.10.2020r.
  • Jakub Sumera
  • 400mm

Ostatnie spotkanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym piłkarze obu zespołów rozegrały 1 maja 1994 roku. Właśnie wtedy na stadionie w Mielcu lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali Białą Gwiazdę 4:0. Łącznie drużyny z Małopolski i z Podkarpacia na boiskach Ekstraklasy mierzyły się 42-krotnie. Bilans tych spotkań jest niezwykle wyrównany, bowiem zarówno krakowianie, jak i mielczanie odnieśli po 15 zwycięstw, natomiast 12 razy padał wynik remisowy.

Jest zadanie do wykonania

W obecnym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy Biała Gwiazda nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa. Podopieczni trenera Artura Skowronka rozegrali dotychczas 5 spotkań, notując w tym czasie 3 remisy i 2 porażki, które doznali w domowych spotkaniach rozgrywanych przy R22 i przed dzisiejszą rywalizacją z trzema punktami na koncie plasują się na 15. pozycji. W delegacjach Wiślacy nie zaznali jak dotąd porażki, a pojedynki te kończyły się podziałami punktów. Gracze spod Wawelu zrobią więc wszystko co w ich mocy, by w starciu z beniaminkiem sięgnąć po pierwsze trzy punkty w tegorocznych rozgrywkach. Mielczanie z kolei mają na swoim koncie pięć oczek i zajmują 13. miejsce w ligowej tabeli. Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Skrzypczaka do meczu z krakowską Wisłą przystępuje w dobrych humorach, bowiem w ostatniej kolejce odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ekstraklasy, kiedy pokonała na własnym stadionie Piasta Gliwice 3:2. Gracze z województwa podkarpackiego postarają się więc pójść za ciosem i sięgnąć po kolejne trzy punkty.

Zwyciężać nie tylko w sparingach

W ostatnim czasie zawodnicy Wisły i Stali mieli okazję stanąć naprzeciw siebie w dwóch grach kontrolnych. 5 sierpnia na boisku bazy szkoleniowej w Myślenicach Biała Gwiazda po trzech bramkach Jeana Carlosa Silvy oraz trafieniu Rafała Boguskiego pokonała Stal 4:2. Z kolei w drugim meczu testowym, który odbył się 5 września, krakowianie po raz kolejny okazali się lepsi od Biało-Niebieskich, pokonując ich 2:0. Wówczas na listę strzelców wpisywali się Vullnet Basha oraz Dawid Abramowicz. Po wiktoriach w meczach sparingowych pora więc potwierdzić, że nie były one przypadkowe i w dzisiejszym ligowym starciu sięgnąć po upragnione trzy punkty.

Elementy wspólne

Choć Mielec i Kraków dzieli ponad 100 kilometrów, to bez większych problemów można znaleźć osoby, które w szczególny sposób łączą kluby z tych miast. Do takich postaci bez wątpienia zalicza się Henryk Kasperczak - wybitny reprezentant Polski i piłkarz Stali, a następnie trener Wisły Kraków, który z klubem z Reymonta osiągał niemałe sukcesy. To właśnie drużyna dowodzona przez „Henry’ego” wywalczyła jedyny jak dotąd dublet w historii klubu, a także zapisała piękną kartę występów w europejskich pucharach, gdy w sezonie 2002/2003 rozpędzonych Wiślaków dopiero IV rundzie Pucharu UEFA zatrzymał zespół Lazio Rzym. Kolejną osobą łączącą obie drużyny jest obecny szkoleniowiec krakowian - Artur Skowronek - który przed przeprowadzką pod Wawel prowadził właśnie drużynę z Mielca. Następcą Skowronka w zespole Biało-Niebieskich został z kolei Dariusz Marzec, czyli człowiek, który w latach 1989-1997 bronił barw krakowskiego klubu jako zawodnik, a następnie pracował przy Reymonta w roli trenera zespołów młodzieżowych.

Pierwszy gwizdek sędziego Dominika Sulikowskiego punktualnie o godzinie 15.00. Pokażmy siłę Białej Gwiazdy i zjednoczmy się w jednym celu! Celu, którym jest pierwsze zwycięstwo Wisły w obecnym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację