Czas na Stal

Piątkowy wieczór przyniesie dawkę piłkarskich emocji związanych z kolejny meczem z udziałem krakowskiej Wisły. W 4. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy podopieczni trenera Adriána Guľi udadzą się do Mielca, by na Stadionie Miejskim rozegrać spotkanie z tamtejszą Stalą i powalczyć o pierwsze  wyjazdowe zwycięstwo w obecnej kampanii.

 


  • 13.08.2021r.
  • A. Warchał
  • B. Ziółkowski

Statystyki ze wskazaniem na Wisłę

Historia bezpośrednich meczów pomiędzy krakowską Wisłą a Stalą Mielec wynosi obecnie 60 lat. W tym czasie oba kluby rozegrały łącznie 44 spotkania na szczeblu najwyższej klasy rozgrywkowej. Bilans tych potyczek przemawia na korzyść Wiślaków, którzy zanotowali 17 zwycięstw. 15 triumfów na swoim koncie mają piłkarze z Podkarpacia, natomiast 12 meczów kończyło się podziałem punktów.

Patrząc na bilans bramkowy, to sprawa wygląda podobnie. Gracze spod Wawelu dotychczas 58-krotnie znajdowali sposób na pokonanie bramkarzy mieleckiego klubu. Mielczanie niewiele ustępują krakowianom, gdyż zanotowali tylko pięć trafień mniej od piłkarzy Białej Gwiazdy.  

Rzut oka na tabelę

Obecny sezon PKO Bank Polski Ekstraklasy dla piłkarzy z Krakowa rozpoczął się od zdobycia kompletu punktów w meczu z Zagłębiem Lubin. W kolejnym spotkaniu drużyna z Grodu Kraka dopisała do swojego konta jeden punkt po remisie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, by przed tygodniem ulec w starciu z Rakowem Częstochowa 1:2. Przed piątkowym starciem Wiślacy z dorobkiem 4 punktów plasują się  na 8. lokacie.

Z kolei Stal Mielec to zespół, który w obecnym sezonie nie zasmakował jeszcze smaku zwycięstwa. Podopieczni trenera Adama Majewskiego rozgrywki rozpoczęli od remisu 1:1 z Bruk-Bet Termaliką, ale w dwóch kolejnych spotkaniach zmuszeni byli uznać wyższość przeciwników, ulegając kolejno ekipom Piasta Gliwice (0:2) oraz Górnika Zabrze (0:1). Taka postawa sprawiła, że Stalowcy zajmują obecnie 17. miejsce, mając na swoim koncie jeden punkt.

Mieleckie roszady

W trakcie letniego okienka transferowego klub Mielca dokonał kilku znaczących roszad. Z drużyną związali się chociażby tacy gracze, jak Marcin Budziński, Mateusz Wyjadłowski czy Maksymilian Sitek. Z kolei biało-niebieskie szeregi opuścili między innymi Robert Dadok, Petteri Forsell czy Łukasz Zjawiński.

Pierwszy gwizdek sędziego Szymona Marciniaka punktualnie o godzinie 20.30. Głęboko wierzymy, że Biała Gwiazda zaprezentuje się z jak najlepszej strony i wróci pod Wawel z kompletem punktów!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV