Plewka: Wierzę, że wysiłek całej drużyny przełoży się na skuteczność i końcowy rezultat

Na pierwsze spotkanie po przerwie reprezentacyjnej Wiślacy udadzą się do Zabrza, by na stadionie przy ulicy Roosevelta stawić czoła miejscowemu Górnikowi. O swoich odczuciach przed sobotnim starciem z Trójkolorowymi podzielił się pomocnik Białej Gwiazdy - Patryk Plewka.


  • 15.10.2021r.
  • J. Sumera
  • B. Ziółkowski

W minionych tygodniach młody pomocnik zmagał się z urazem, który wykluczył go z dwóch poprzednich ligowych spotkań. 21-latek zapewnia jednak, że sztab szkoleniowy może z niego skorzystać, a on sam jest gotów na to, by pomóc drużynie w sobotniej potyczce. „Z moim zdrowiem już wszystko w porządku. Od tygodnia trenuję wspólnie z zespołem i obecnie czuję się dobrze. Jestem więc do dyspozycji trenera i w sobotę chcę pomóc drużynie w walce o zwycięstwo” - rozpoczął Plewka.

Pełna koncentracja

Starcie z Górnikiem z pewnością będzie dla Wiślaków niełatwą przeprawą, która wymusi na nich pełne skupienie na wydarzeniach boiskowych od pierwszych minut. Patryk Plewka podkreśla, że zespół dobrze spożytkował ostatni czas. „Uważam, że solidnie przepracowaliśmy ten okres i jesteśmy odpowiednio przygotowani do meczu z Górnikiem oraz nastawieni na zwycięstwo, jednak podchodzimy do tego z pokorą. Chcemy wyjść na boisko w pełni skoncentrowani i od początku realizować swoje założenia jako drużyna, bo tylko taka postawa przybliży nas do realizacji założonego celu” - kontynuował.

Nastawić celowniki

Trzy poprzednie spotkania nie układały się po myśli piłkarzy Białej Gwiazdy, którzy ulegali swoim przeciwnikom, nie strzelając przy tym bramek. Zdaniem pomocnika drużyna wyciągnęła już konkretne wnioski i przy ulicy Roosevelta powalczy o pełną pulę. „Zdajemy sobie sprawę z naszych bolączek, a w szczególności z tego, że w ostatnich meczach brakowało nam skuteczności pod bramką przeciwnika, co w finalnym rozrachunku przełożyło się na niekorzystne wyniki. Wyciągnęliśmy jednak wartościowe wnioski, dlatego w sobotę na pewno należy się spodziewać Wisły, która walczy od początku do końca. Myślę i wierzę w to, że wysiłek całej drużyny przełoży się na skuteczność i końcowy rezultat” - zakończył swoją wypowiedź Patryk Plewka.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV