Mak: Musimy być skoncentrowani

Sobota przyciągnie na Reymonta kibiców, którzy będą oglądać w akcji zawodników Wisły i Śląska Wrocław. Będzie to pierwszy mecz w nowym sezonie, który krakowianie rozegrają na własnym boisku. Po remisie w Białymstoku zawodnicy spod Wawelu będą chcieli zgarnąć pierwsze trzy punkty. Przed spotkaniem porozmawialiśmy z jednym z piłkarzy 13-krotnego mistrza Polski - Michałem Makiem.


  • 29.08.2020r.
  • A. Warchał/ Jakub Sumera
  • 400mm

Michał Mak jest aktualnie zawodnikiem krakowskiej Wisły, jednak w przeszłości miał okazję reprezentować barwy m.in. najbliższego rywala Białej Gwiazdy - Śląska Wrocław. Jakie wspomnienia z pobytu w stolicy Dolnego Śląska ma wiślacka „7”? „Wrocław wspominam bardzo dobrze, choć przydarzyła mi się tam poważna kontuzja. Zagrałem tylko siedem meczów i musiałem poddać się operacji kolana, która wykluczyła mnie z gry na dziewięć miesięcy. Mimo wszystko dobrze pamiętam ten okres, bo poznałem tam super ludzi, a Śląsk to profesjonalny klub z pięknym stadionem” - rozpoczął.


Od momentu, kiedy Michał Mak reprezentował barwy wrocławskiego klubu minęło już sporo czasu. Obecny gracz Białej Gwiazdy przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do wrocławskiej drużyny w lipcu 2017 roku. Jak zdaniem pomocnika Śląsk zmienił od tego czasu? „Widać, że do Śląska Wrocław dołączyło wielu zawodników. Jest także nowy trener, czyli Vítězslav Lavička, który widać, że ma pomysł na zespół i to zdaje egzamin. Wrocławianie grają dobrą piłkę, co było zauważalne już w tamtym sezonie, bo grali bardzo skutecznie. To jest lepsza drużyna niż ta, w której ja grałem. Wtedy występowaliśmy w dolnej części tabeli, a teraz klub bije się o czołowe miejsca w lidze” - kontynuował „Maczek”.

Znajome twarze

Sobotni mecz Wisły Kraków ze Śląskiem Wrocław będzie dla piłkarza krakowskiej drużyny także okazją do spotkania się z zawodnikami, z którymi niegdyś dzielił szatnię. Piłkarz urodzony w Suchej Beskidzkiej nie ukrywa zadowolenia z możliwości konfrontacji z kolegami z byłej drużyny. „W zespole jest obecnie kilku zawodników, z którymi miałem okazję grać. Na przykład Mariusz Pawelec czy Piotr Celeban. Na pewno fajnie będzie się z nimi spotkać i zamienić kilka zdań” - stwierdził Mak.


Wisła Kraków rozpoczęła nowy sezon PKO Bank Polski Ekstraklasy od remisu z Jagiellonią Białystok. Z kolei rywal podopiecznych trenera Skowronka na starcie rozgrywek pokonał Piasta Gliwice 2:0. „Myślę, że cała drużyna prezentuje się dobrze. Nie można wymienić jednej formacji, która się wyróżnia. Na pewno przyjście Waldemara Soboty dużo dało temu zespołowi, bo widać, że jest to klasowy zawodnik, który wprowadził jakość do środka pomocy. Są także młodzi zawodnicy, którzy również fajnie wyglądają. Śląsk to dobry zespół i na pewno czeka nas jutro trudne zadanie” - powiedział pomocnik.

Recepta na sukces

Na koniec zapytaliśmy pomocnika o jego receptę na sobotni sukces. Jak muszą zagrać Wiślacy, by zgarnąć komplet punktów? „Trzeba grać przede wszystkim skutecznie i odpowiedzialnie w defensywnie. Musimy być skoncentrowani i wykonywać zadania, które dostaniemy od trenera na ten mecz” - zakończył Michał Mak.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV