Lis: Wisłę stać na wiele

Już w najbliższy poniedziałek Wisłę Kraków czeka pierwszy sprawdzian, w którym stawką będą ligowe punkty. W meczu kończącym 1. kolejkę podopieczni trenera Artura Skowronka zagrają z Jagiellonią Białystok. Przed meczem z Dumą Podlasia porozmawialiśmy z bramkarzem krakowskiej drużyny - Mateuszem Lisem.


  • 22.08.2020r.
  • Arek Warchał
  • 400mm

Wiślaków na start rozgrywek czeka wyjazdowy mecz z Jagiellonią Białystok. Początek rozgrywek często przynosi sporo niespodzianek, jednak zdaniem golkipera krakowian piłkarze Białej Gwiazdy są dobrze przygotowani i będą chcieli zwyciężyć w premierowym spotkaniu w nowym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy. „Okres przygotowawczy był inny niż wszystkie dotychczas. Mieliśmy czasu mniej, ale myślę, że każdy się cieszy, że szybko wracamy do gry o stawkę” - zaczął. „Pierwszy mecz w sezonie to zawsze spora niewiadoma, lecz analizowaliśmy grę Jagiellonii i wiemy, czego możemy się spodziewać po ich postawie. Chcemy dobrze zacząć sezon ligowy. Pragniemy rozpocząć go od zwycięstwa i tylko po to jedziemy do Białegostoku” - zapewnił Mateusz Lis.

Z rozgrywkami Pucharu Polski pożegnali się bohaterowie poniedziałkowej rywalizacji. Przed zespołami Wisły i Jagi okazja do rehabilitacji i udowodnienia swojej wartości na boisku. „Mam nadzieję, że piłki będą wpadać wyłącznie do bramki Jagiellonii. To prawda, że zarówno my, jak i nasz rywal pożegnaliśmy się z tą edycją Pucharu Polski. Jednak teraz koncentrujemy się wyłącznie na najbliższym meczu. W każdym kolejnym spotkaniu będziemy walczyć o pełną pulę” - kontynuował.

Myśleć o sobie

W ostatnim czasie w zespole Jagiellonii Białystok doszło do zmiany trenera. Iwalło Petew pożegnał się ze stanowiskiem opiekuna Jagi. W jego miejsce zatrudniony został dobrze znany krakowskim kibicom - Bogdan Zając. Czy zmiana szkoleniowca może mieć wpływ na to, jak zaprezentuje się zespół Dumy Podlasia w nadchodzących kolejkach? „Nowy trener zawsze ma swoją wizję na zespół i chce wprowadzić swoją koncepcję na grę. To jednak nie jest dla nas tak ważne, ponieważ interesuje nas wyłącznie nasza postawa. Musimy przede wszystkim patrzeć na siebie i zagrać w poniedziałek dobre zawody” - stwierdził bramkarz.

Wiślacy w poniedziałek rozpoczną zmagania w kolejnym sezonie najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Z jakiego wyniku za 30 kolejek będzie zadowolony golkiper spod Wawelu? „Nie chciałbym teraz tak bardzo wybiegać w przyszłość. Na pewno Wisłę stać na wiele i z pewnością będziemy chcieli to pokazać. Skupiając się na każdym następnym spotkaniu i dając z siebie 200 procent możemy osiągnąć bardzo dużo” - powiedział.

Na koniec zapytaliśmy 23-latka, czego możemy mu życzyć na początku ligowych zmagań. Odpowiedź była jednoznaczna: „Zdrowia. To jest najważniejsze”.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację