Hanousek: Czasu nie cofniemy, dlatego skupiamy się tylko i wyłącznie na tym, co wydarzy się w Gliwicach

W ramach 10. serii gier PKO Bank Polski Ekstraklasy piłkarze krakowskiej Wisły staną w szranki z Piastem Gliwice, z którym powalczą o przełamanie niekorzystnej passy i powiększenie swojego dorobku punktowego. Przed piątkowym starciem na obiekcie przy ulicy Okrzei krótkiego wywiadu udzielił czeski defensor Białej Gwiazdy - Matěj Hanousek.


  • 30.09.2021r.
  • J. Sumera
  • B. Ziółkowski

W piątkowy wieczór Wiślaków czeka kolejne wyzwanie. Tym razem podopieczni trenera Adriána Guľi zameldują się w Gliwicach, gdzie na stadionie przy ulicy Okrzei zmierzą swoje siły z miejscowym Piastem. Co, zdaniem czeskiego zawodnika, będzie kluczem do sukcesu na Górnym Śląsku? „Mamy swoją strategię, która zawiera plan na to, jak chcemy zagrać w Gliwicach. Poza tym cały czas obowiązują nas wcześniej przyjęte zasady, które każdy zawodnik zawsze musi przestrzegać. Intensywność, odpowiedzialność i co najważniejsze pełna koncentracja na boiskowych działaniach. Wierzę, że połączenie tych elementów pozwoli nam się przełamać i sięgnąć po upragnione trzy punkty” - rozpoczął Hanousek.

Wielka mobilizacja

Przy Okrzei spotkają się dwa podrażnione zespoły, które zrobią wszystko, by przełamać niekorzystną passę i odnieść długo oczekiwane zwycięstwo. 28-latek podkreśla, że zespół z Krakowa musi patrzeć przede wszystkim na siebie i konsekwentnie realizować swoje założenia. „Piast ma za sobą gorszy okres, ale nie wolno nam zapominać, że to dobry i wymagający przeciwnik, który podobnie jak my będzie mocno zdeterminowany, aby odnieść zwycięstwo. Czasu nie cofniemy i nie zmienimy już wyników poprzednich spotkań, dlatego nie oglądamy się wstecz. Jako drużyna skupiamy się tylko i wyłącznie na tym, co wydarzy się w Gliwicach, gdzie z pewnością czeka nas niełatwe zadanie, ale wszystko jest w naszych rękach” - kontynuował.

W jednym celu

Potyczka z ekipą dowodzoną przez trenera Waldemara Fornalika będzie ostatnim meczem przed październikową przerwą na kadrę. Lewy obrońca krakowskiego zespołu zapewnia, że 13-krotny mistrz Polski wybiegnie na murawę w jednym celu. „Wyjdziemy na boisko, by zaprezentować efektowny, ale przede wszystkim skuteczny futbol. Chcemy wygrać i w dobrych nastrojach udać się na przerwę reprezentacyjną” - zakończył swoją wypowiedź Matěj Hanousek

Fotogalerie

Wisła Kraków TV