Brown Forbes: Pragnę stale pomagać drużynie

W sobotni wieczór Felicio Brown Forbes po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w sezonie 2021/2022. Napastnik krakowian zajął miejsce w ataku Białej Gwiazdy i spełnił swoją rolę, pokonując w 61. minucie bramkarza Górnika Łęczna.


  • 22.08.2021r.
  • K. Biedrzycka
  • B. Ziółkowski

„Jestem zadowolony z tej bramki, bo dodaje pewności siebie. Najbardziej cieszę się jednak z tego ważnego zwycięstwa, którego bardzo potrzebowaliśmy po nieudanych spotkaniach. Fakt, że udało się zdobyć trzy gole napawa nas optymizmem i pokazuje, że idziemy w dobrą stronę, patrząc pod kątem ofensywnym” - rozpoczął napastnik Białej Gwiazdy.

Snajper kompletny

W sobotę nie mógł wystąpić Jan Kliment, a odpowiedzialność za zdobywanie goli spoczęła właśnie na Felicio Brown Forbesie, który wypełnił swoją rolę. Jak rywalizacja z czeskim napastnikiem wpływa na postawę Kostarykanina? „Taka jest piłka nożna, że często przychodzi pełnić rolę zawodnika rezerwowego albo takiego, który wchodzi z ławki i ma do wykonania pewną pracę, aby pomóc drużynie w konkretnym momencie. Nie jestem nowym piłkarzem Wisły. Klub wie, co potrafię, a ja za pomocą swoich umiejętności pragnę stale pomagać drużynie. Jeśli tylko dostanę szansę na grę, to zrobię wszystko, aby pokazywać przydatność. Wiadomo, że najważniejszy jest powrót do pełnej formy, ale krok po kroku czynię to” - zaznaczył.

Czas na Legię

Dwie porażki w lidze podrażniły Wiślaków, którzy nie wyobrażali sobie innego scenariusza niż pokonanie beniaminka. „Byliśmy w Łęcznej jedną drużyną, a zawodnicy wzajemnie się uzupełniali, co jest kluczowe, jeśli chcemy systematycznie zdobywać punkty. Zagraliśmy dobrze w ofensywie i wykorzystywaliśmy swoje okazje. Wiemy, że za tydzień gramy z bardzo mocnym rywalem i doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest to dla wiślackiej społeczności mecz. Zapewniam, że już teraz zaczynamy o nim myśleć, a każdy będzie odpowiednio zmotywowany. Już nie możemy się doczekać atmosfery, którą zagwarantują nam kibice. Towarzyszą nam dobre nastroje, ale skupiamy się tylko na pracy” - zakończył Felicio Brown Forbes.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV