Wiślaczki z kolejnym pewnym zwycięstwem w lidze!

Piłkarki krakowskiej Wisły nie zatrzymują się ani na chwilę i kontynuują dobrą passę w meczach ligowych. Tym razem Biała Gwiazda rozegrała spotkanie z Lubomirem Wiśniowa, którego ograła aż 5:0. Trzy gole strzeliła Natalia Korczek, a dwa trafienia dołożyła Małgorzata Kołodziejska.


  • 24.10.2021r.
  • A. Warchał
  • B. Ziółkowski

9. kolejka piątoligowych rozgrywek rozpoczęła się dla zawodniczek z Krakowa zgodnie z oczekiwaniami. Drużyna spod Wawelu osiągnęła znaczną przewagę podczas pierwszych 45 minut, co przełożyło się na wiele sytuacji podbramkowych w polu karnym rywalek. Na uwagę zasługuje jednak niezwykle dobrze dysponowana podczas niedzielnego spotkania bramkarka przeciwniczek, która niejednokrotnie udowadniała swoją klasę, ratując swój zespół przed utratą bramki. Mimo wszystko zmuszona była wyciągać piłkę z siatki, a jako pierwsza w protokole sędziego zapiała się Natalia Korczek i pierwsza część gry zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem drużyny z Krakowa.

W pierwszym kwadransie drugiej odsłony gra nie wyglądała tak, jak chcieliby tego fani krakowskiej Wisły, bowiem gospodynie, które walczyły o korzystny rezultat, prezentowały się podczas piętnastu minut bardzo dobrze. Dopiero od 60. minuty meczu Biała Gwiazda po raz kolejny przejęła inicjatywę. Na efekty tego zdarzenia nie musieliśmy czekać zbyt długo, bowiem do siatki rywalek trafiały już wyłącznie piłkarki spod Wawelu. Natalia Korczek dołożyła jeszcze dwa trafienia, a koleje dwa gole były dziełem Małgorzaty Kołodziejskiej.

Wisła Kraków po rozegraniu 8 ligowych kolejek ma na swoim koncie 21 punktów. Bilans krakowianek to obecnie 7 zwycięstw oraz 1 porażka. Na 6 listopada zaplanowany jest zaległy mecz Wisły z Zielonką Wrząsowice.

Lubomir Wiśniowa - Wisła Kraków 0:5 (0:1)
Bramki dla Wisły: Natalia Korczek x3, Małgorzata Kołodziejska x2

Skład Wisły Kraków: Bulanda - Heryan, Rakoczy, Szczypińska, Wojtach, Pokorniak, Łagowska, Woźniak, Biernacka, Korczek, Kołodziejska

Fotogalerie

Wisła Kraków TV