Filipek: Cieszy dobre wejście w sezon

W pierwszym meczu Centralnej Ligi Juniorów U-18 w ramach inauguracji sezonu 2021/2022 juniorzy starsi Białej Gwiazdy pokonali na boisku w Myślenicach drużynę Górnika Zabrze 3:0. Po końcowym gwizdku porozmawialiśmy z trenerem Adrianem Filipkiem o postawie drużyny i o kolejnych celach.


  • 15.08.2021r.
  • KR
  • B. Ziółkowski

„Jestem zadowolony z postawy drużyny oraz z przebiegu spotkania. W pełni kontrolowaliśmy ten mecz, tworzyliśmy sobie kolejne sytuacje i dobrze zaprezentowaliśmy się jako drużyna. Początki bywają trudne, dlatego cieszę się, że tak dobrze weszliśmy w sezon” - rozpoczął.

Plusy i minusy

Drużyna z Zabrza to niełatwy rywal, który potrafi sprawić sporo kłopotu. Wiślacy znaleźli jednak receptę na zneutralizowanie mocnych stron Górnika. „Bardzo dobrze wyglądaliśmy w ataku, długo utrzymywaliśmy się przy piłce, co przełożyło się na kreowanie sytuacji i to naprawdę na wysokim poziomie. W naszej grze jest jeszcze jednak kilka elementów, które musimy wynieść na wyższy poziom. Mam na myśli fazę przejściową, reakcję całego zespołu ma boiskowe wydarzenia oraz zachowanie zawodników w kontrataku” - powiedział.

Nowy cel

Zespół z R22 powoli zapomina już o wygranej nad zabrzanami i skupia się na kolejnym celu, czyli ligowym starciu ze Stalą Rzeszów. „W nadchodzącym tygodniu będziemy standardowo skupiać się nad podnoszeniem indywidualnych umiejętności zawodników, nad współpracą w grupach oraz w formacjach w kontekście całego zespołu. Przeanalizujemy także mecz naszego najbliższego przeciwnika, który jest beniaminkiem, ale musimy zobaczyć jeszcze spotkanie Stali z 1. kolejki, żeby móc ich bliżej poznać” - zakończył Adrian Filipek, przedstawiając plan drużyny U-18 na nadchodzący tydzień.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV