CLJ U-18: Wysoka Porażka w Warszawie

W sobotnie popołudnie młodzi Wiślacy z zespołu U-18 zameldowali się przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie, gdzie stanęli naprzeciw tamtejszej Polonii. Spotkanie w stolicy Polski nie zakończyło się po myśli podopiecznych trenera Adriana Filipka, którzy ulegli gospodarzom 1:5.


  • 13.09.2021r.
  • Redakcja
  • B. Ziółkowski

Pierwsza część sobotniego starcia lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie po bramce Kacpra Jakóbczyka. Gracz Polonii wykorzystał niedokładną interwencję w polu karnym przez obrońców Wisły i skierował piłkę do siatki. Goście próbowali odpowiedzieć, jednak w ich poczynaniach brakowało skuteczności. Czarne Koszule z kolei dobrze czuli się na swoim obiekcie, czego efektem była druga bramka Jakóbczyka w 28. minucie. Dziesięć minut później z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował Dorian Gądek, a gola kontaktowego zdobył Kamil Głogowski i na przerwę Wisła schodziła przegrywając już tylko jedną bramką.

Drugą odsłonę gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia i w 50. minucie trafili na 3:1, a na listę strzelców wpisał się Franciszek Antkiewicz, który wykorzystał sytuację sam na sam z Kacprem Szewczykiem. Podopieczni trenera Adriana Filipka szukali po raz kolejny w tym meczu okazji na gola kontaktowego, jednak w 60. minucie nadziali się na kontratak Polonii, który na gola zamienił Kacper Śmiglewski. Zawodnicy Białej Gwiazdy wciąż próbowali zniwelować straty, lecz w dalszym ciągu nie byli w stanie sforsować defensywy warszawian. Ci natomiast w doliczonym czasie gry dołożyli jeszcze jednego gola, którego autorem został Dawid Łącki, ustalając tym samym wynik na 5:1 dla zespołu z Warszawy. 

Polonia Warszawa – Wisła Kraków 5:1 (2:1)
Bramka dla Wisły: Kamil Głogowski 37′

Wisła Kraków: Kacper Szewczyk - Mariusz Kutwa (52′ Feliks Grzybowski), Tafara Madembo (71′ Bartłomiej Cichoń), Kamil Głogowski, Kacper Skrobański, Jacek Gurgul, Bartosz Seweryn, Dorian Gądek, Mateusz Stanek (71′ Dominik Sarga), Kacper Chełmecki (63′ Marcin Bartoń), Karol Sałamaj

Fotogalerie

Wisła Kraków TV