Zwycięstwo warte lidera: Odra - Wisła 0:1

Kolejnym przystankiem na ligowej trasie Wiślaków było Opole, gdzie w piątkowy podopiecznym trenera Jerzego Brzęczka przyszło rywalizować z miejscową Odrą. Zacięta potyczka przyniosła Białej Gwieździe trzecie zwycięstwo z rzędu i cenne trzy punkty, które pozwoliły krakowianom zasiąść na fotelu lidera.


  • 05.08.2022r.
  • Redakcja
  • B. Ziółkowski

Od pierwszych minut przewaga klarowała się po stronie gości, którzy długimi fragmentami utrzymywali się przy piłce na połowie przeciwnika, konstruując wiele składnych akcji. Jako pierwsi strzał na bramkę oddali jednak gospodarze, a konkretnie Klimek, który niewiele się pomylił. Odpowiedź Wiślaków nadeszła cztery minuty później, kiedy to dośrodkowanie Periery z rzutu rożnego trafiło na nogę Łasickiego, ale kapitan Białej Gwiazdy nie zdołał skierować piłki do siatki. Niedługo później szczęścia spróbował między innymi Żyro, ale na posterunku był dobrze dysponowany Kalinowski. W 14. minucie trybuny stadionu w Opolu eksplodowały z radości, która nie trwała jednak długo, bowiem zdobyta bramka nie została uznana po tym, jak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. W dalszej fazie meczu gracze spod Wawelu nie pozwolili już na zbyt wiele Niebiesko-Czerwonym, którzy z trudem odpierali ataki krakowskiego zespołu.

Trzecie z rzędu

Druga połowa dla krakowian zaczęła się jednak w najlepszy możliwy sposób, bo zaledwie sto dwadzieścia sekund po wznowieniu gry Kalinowski zmuszony był wyciągać piłkę z siatki, do której skierował ją Kędziora, niefortunnie interweniując po uderzeniu Młyńskiego. Po utracie bramki gospodarze ruszyli do odrabiania strat i przejęli inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. Goście mieli dużo szczęścia chociażby w 51. minucie, kiedy to potężny strzał Nowaka zatrzymał się na poprzeczce. Do końca spotkania emocje buzowały nad murawą, jednak wynik nie uległ już zmianie, a trzy punkty powędrowały na konto Wisły Kraków, która zameldowała się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli!

Wisła Kraków – Odra Opole 0:1 (0:0)
0:1 Klimek (s.) 47’

Odra Opole: Kalinowski - Klimek, Kędziora, Kamiński, Mikinic (75' Spychała) -  Paprzycki, Urbańczyk (75' Łapiński) - Marzec (61' Makuszewski), Niziołek, Nowak - Czapliński (61' Guzdek)

Wisła Kraków: Biegański - Jaroch (77’ Szywacz), Łasicki, Mehremić, Wachowiak - Jelić Balta, Plewka -  Pereira (15’ Starzyński),  Duda (77’ Fernandez), Młyński (63’ Gruszkowski) – Żyro (77’ Cisse)

Żółte kartki: Czapliński - Jelić Balta

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)

Fotogalerie

Wisła Kraków TV