Zima: Cieszę się, że mogłem przyczynić się do zwycięstwa drużyny

10. seria gier CLJ U-18 przyniosła Wiśle Kraków trzy punkty. Podopieczni trenera Adriana Filipka pokonali rówieśników z Korony i sięgnęli po komplet punktów. Po spotkaniu porozmawialiśmy ze strzelcem dwóch bramek - Jakubem Zimą.


  • 17.10.2020r.
  • Arek Warchał
  • 400mm

Krakowska Wisła zwyciężyła w sobotnim spotkaniu 2:1, a strzelcem bramek dla zespołu spod Wawelu był Jakub Zima. Jak z perspektywy kapitana Białej Gwiazdy wyglądał ten mecz? „Wydaje mi się, że kontrowaliśmy przebieg tego spotkania. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji, których nie wykorzystaliśmy, więc przez to była nerwowa końcówka. Uważam, że jako drużyna zagraliśmy naprawdę bardzo fajny mecz, jednak mieliśmy problem z wykończeniem akcji” - rozpoczął Zima.

Skutecznie i zwycięsko

Strzelec dwóch trafień nie ukrywał radości z indywidualnego osiągnięcia w meczu z kieleckim zespołem. „Bardzo cieszę się z tych goli, bo ostatnio tych liczb nie było zbyt dużo. Jestem zadowolony z tego, że mogłem zaliczyć te dwa trafienia i przyczynić się do zwycięstwa drużyny” - kontynuował gracz Wisły.

Kapitan zespołu CLJ U-18 zaznaczył, że mimo zwycięstwa mecz nie należał do najłatwiejszych, a spowodowane było to między innymi dobrym zachowaniem rywala przy wykonywaniu stałych fragmentów gry. „Rozmawialiśmy z kolegami w szatni i generalnie dobrze nam się grało w tym meczu, ale nie było to łatwe spotkanie, bo nawet jak strzeliliśmy bramkę, to Korona miała w końcowych fragmentach meczu dwie groźne sytuacje ze stałych fragmentów gry, więc wynik tego meczu do ostatnich chwil był sprawą otwartą. Tym bardziej cieszy to zwycięstwo” - powiedział Wiślak.

Powrót na zwycięski szlak

Wiślacy w poprzedniej kolejce musieli uznać wyższość Lecha Poznań i ostatecznie przegrali 0:1. Wygrana z Koroną pozwoliła krakowskiej drużynie powrócić na zwycięski tor. „Na pewno cieszy nas ta wygrana, bo powróciliśmy na zwycięską ścieżkę po tym ostatnim meczu. Mamy nadzieję, że będziemy wygrywać kolejne spotkania, co sprawi, że będziemy znajdziemy się w tabeli. Dobro drużyny i wysoka lokata to nasz cel” - stwierdził gracz Wisły.

Z optymizmem do Lubina

W następnej kolejce ligowych zmagań Wiśle Kraków przyjdzie się zmierzyć w meczu wyjazdowym z Zagłębiem Lubin. Zdaniem młodego gracza Białej Gwiazdy nie będzie to łatwe spotkanie, jednak - co warte podkreślenia - krakowską drużynę interesuje wyłącznie zgarnięcie pełnej puli. „W każdym meczu musimy wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, żeby odnieść korzystny rezultat. Trzeba pamiętać o tym, że w niektórych zespołach występują zawodnicy, którzy na co dzień nie grają na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów. Dla nas jest to fajne doświadczenie, bo mierzymy się z piłkarzami, którzy rywalizują w rezerwach czy nawet w pierwszych zespołach. Nie wiem, jak to będzie wyglądać w meczu z Zagłębiem, jednak jedziemy z nastawianiem, aby wygrać to spotkanie” - zaznaczył Jakub Zima.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację