XXVII Plebiscyt na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2022: nagrody dla Wiślaków

XXVIII Plebiscyt MZPN-u za nami! We wtorkowy wieczór Pałacu Krzysztofory w Krakowie odbyła się kolejna uroczysta gala, podczas której przyznano nagrody w wielu kategoriach. Wśród wyróżnionych nie mogło zabraknąć również Wiślaków.


  • 08.02.2023r.
  • Redakcja
  • G. Wajda

Rok 2022 przeszedł do historii, a wraz z nim piłkarskie wspomnienia. Dla kibiców Białej Gwiazdy minione 12 miesięcy były momentem próby, jednak w szeregach drużyny z R22 nie brakowało jasnych punktów stanowiących o sile zespołu. Jednym z nich był Luis Fernandez - czyli zwycięzca w kategorii Najlepszy Piłkarz Małopolski. Na 10. lokacie uplasował się z kolei Kapitan Białej Gwiazdy - Igor Łasicki.

W kategorii Młodzieżowiec Roku drugi stopień podium należał do Kacpra Dudy, który przed startem sezonu 2022/2023 wrócił z wypożyczenia z Garbarni Kraków i wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce drużyny 13-krotnego mistrza Polski.

We wtorkowy wieczór doceniony został również szkoleniowiec Wisły Kraków – Radosław Sobolewski – który zajął drugie miejsce w kategorii Trener Roku. Statuetkę w imieniu opiekuna Wiślaków odebrał jego asystent – Bogdan Zając.

Swoją statuetkę odebrał również Kazimierz Kmiecik. Legendarny napastnik Wisły Kraków, a obecnie asystent trenera Radosława Sobolewskiego został wyróżniony w kategorii Jasna Strona Futbolu przyznawana przez Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego,

Gratulujemy!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV