Wisła Kraków ważną częścią środowiska kibiców niepełnosprawnych

W minionych dniach w Warszawie odbyły się VIII Ogólnopolskie Warsztaty Klubowych Asystentów ds. Kibiców Niepełnosprawnych (DSLO). Podczas tego ważnego szkolenia nie zabrakło przedstawiciela Wisły Kraków - Joanny Nawratil - która na co dzień sprawuje opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami przy R22.


  • 24.11.2021r.
  • Redakcja
  • J. Żmijewska

OGÓLNOPOLSKA FEDERACJA KIBICÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH powstała w 2016 roku i w swoich strukturach zrzesza 18 stowarzyszeń i organizacji, które działają na rzecz kibiców niepełnosprawnych w wielu klubach w całej Polsce. Ich głównym celem jest profesjonalizacja działań kibiców z niepełnosprawnościami oraz zapewnienie udziału w meczach piłkarskich z zachowaniem odpowiednich warunków.

W związku z zakończeniem czteroletniej kadencji, podczas warsztatów przeprowadzono wybory nowego zarządu FKN na kolejne cztery lata. W jego skład weszła Joanna Nawratil, z czego ogromnie się cieszymy. Nasz klubowy DSLO weźmie również udział w nadchodzącej IV Międzynarodowej Konferencji ośrodka CAFE, która odbędzie się w dniach 9-10 grudnia 2021 roku. Wydarzenie zgromadzi niepełnosprawnych fanów, kluby oraz reprezentantów lig piłkarskich, krajowych stowarzyszeń i organów zarządzających. 

Fotogalerie

Wisła Kraków TV