Wisła Kraków nawiązuje współpracę ze StatsBomb

Ciągły i dynamiczny rozwój piłki nożnej sprawia, że zbieranie, przetwarzanie i analiza coraz większej liczby szczegółowych danych staje się coraz ważniejsze i w znaczący sposób wpływa na sposób rozumienia dyscypliny, co przekłada się na możliwość osiągania lepszych wyników. Z tego powodu Biała Gwiazda zdecydowała się na nawiązanie współpracy z firmą StatsBomb.


  • 15.10.2021r.
  • Redakcja

StatsBomb to firma o globalnym zasięgu z siedzibą w Wielkiej Brytanii, zatrudniająca zespół zaangażowanych i doświadczonych profesjonalistów i będąca liderem w dziedzinie analizy danych z zakresu sportu. Od początku swojego powstania, w styczniu 2017 roku, zajmuje się dostarczaniem danych oraz analiz organizacjom sportowym czy firmom działającym na rynku zakładów bukmacherskich.  

StatsBomb nieustannie się rozwija - firma wypracowała własne oprogramowanie do zbierania i analizy danych z przyjaznym dla użytkowników interfejsem. Jej zakres działania obejmuje 600 zanalizowanych meczów tygodniowo w 80 europejskich i amerykańskich ligach oraz 30 milionów wydarzeń sportowych każdego dnia.

„Nawiązanie współpracy z firmą StatsBomb jest dla nas kolejnym krokiem w rozwoju. Wcześniej analizowaliśmy dane jedynie na podstawowym poziomie, teraz chcemy w sposób zaawansowany na nich pracować. Nie jesteśmy pierwsi w Polsce, ale tutaj jest trochę jak z rowerem, samo posiadanie nic nie daje, trzeba umieć na nim jeździć. Chcemy, z czasem oczywiście, wykorzystywać dane najefektywniej. Długa droga przed nami, ale to bardzo ekscytujący początek. Zdajemy sobie sprawę, że na rynku transferowym musimy szukać przewagi nad konkurencją - to jeden z elementów procesu skautingowego, na który szczególnie liczymy” - powiedział Tomasz Pasieczny, dyrektor sportowy Wisły Kraków.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV