Tafara Madembo zawodnikiem Wisły Kraków

16-letni pomocnik Tafara Alexander Madembo zasilił szeregi Wisły Kraków. Lewonożny zawodnik, który dotychczas bronił barw Escoli Varsovia, związał się z krakowskim klubem 3-letnim kontraktem.


  • 02.07.2020r.
  • Redakcja
  • 400mm.pl

Tafara Alexander Madembo urodził się 26 listopada 2003 roku w Warszawie, zawodnik posiada podwójne obywatelstwo - polskie i Zimbabwe. Swoją przygodę z futbolem rozpoczynał w Warszawskiej APN, skąd następnie przeniósł się do drużyny Escoli Varsovia, reprezentując jej barwy przez dalszą część kariery. W sezonie 2019/2020 miał możliwość zaprezentować swoje umiejętności na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów w zespole U-18. Madembo wystąpił w 7 spotkaniach, w których zanotował jedno trafienie w starciu przeciwko drużynie Hutnika Kraków.

Tafara Madembo to wszechstronny zawodnik, którego nominalną pozycją jest lewa strona pomocy. Z powodzeniem radzi sobie również na lewej stronie obrony lub jako wahadłowy.

Teraz przed młodym zawodnikiem kolejne piłkarskie cele, które przyjdzie mu realizować w koszulce z białą gwiazdą na piersi.

Życzymy powodzenia!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację