Skowronek: W drużynie jest duża mobilizacja

Po przerwie reprezentacyjnej czas na zmagania ligowe. W ramach 7. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków udadzą się do Mielca, gdzie niedzielne popołudnie zmierzą swoje siły z zespołem tamtejszej Stali. Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Artur Skowronek opowiedział o przygotowaniach do spotkania z beniaminkiem.


  • 16.10.2020r.
  • Jakub Sumera
  • Joanna Żmijewska

Konferencję rozpoczął tradycyjny raport na temat sytuacji kadrowej. „Wszyscy wiemy, jak wygląda sytuacja zarówno w kraju, jak i na świecie i też wpływa na sport. W naszej drużynie z urazem zmaga się tylko Olek Buksa, który wrócił ze zgrupowania z urazem stopy i nie będzie brany pod uwagę na mecz z Stalą Mielec”- rozpoczął trener Skowronek.

Odpowiednio wykorzystany czas

Biała Gwiazda swoje ostatnie spotkanie rozegrała 25 września, kiedy bezbramkowo zremisowała z zabrzańskim Górnikiem. Jak długa przerwa wpłynęła na formę Wiślaków? „To się okaże w niedzielę. W drużynie jest jednak duża mobilizacja. Cały czas udoskonalamy naszą taktykę i pomimo różnych przeciwności piłkarze chcą wracać do gry i ponownie stanąć do boiskowej rywalizacji. Ostatni okres dobrze wykorzystaliśmy i idziemy w odpowiednim kierunku, co pokazało spotkanie z Górnikiem, gdzie zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. W piłce potrzebny jest jednak czas i myślę, że był on tej drużynie potrzebny” - kontynuował 38-latek.

Zachować koncentrację

Opiekun Wiślaków odpowiedział również na pytanie, jak obecna sytuacja w kraju wpływa na codzienne funkcjonowanie drużyny. „Na pewno nie jest to ona łatwa, jednak taki stan utrzymuje się już od dłuższego czasu i mamy już pewne doświadczenie, jak funkcjonować w takich warunkach. Mierzymy się z tym po raz kolejny i to doświadczenie pomaga nam, by skupiać się na codziennym treningu, a także pilnowania aspektów mentalnych podczas meczów, które niestety odbywać się będą bez udziału publiczności” - zaznaczył szkoleniowiec.

Sentymenty na bok

Trener Artur Skowronek w przeszłości miał okazję prowadzić zespół Stali Mielec. Czy ten fakt pomoże mu w rozpracowaniu taktyki najbliższego rywala? „Ten zespół się zmienił od czasu, kiedy tam pracowałem. Zostało jednak kilku chłopaków, którzy stanowią o sile tej drużyny. Oczywiście znam ich umiejętności, które są wysokie, co pomogło im awansować. Analizowaliśmy grę Stali i myślę, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do niedzielnego spotkania. Stal jest dobrze zorganizowaną drużyną. Przede wszystkim w niskiej obronie, co powoduje, że jest dużo przestrzeni po przechwycie. Drużyna z Mielca posiada mocne strony, które niewątpliwie stara się wykorzystywać. Prostopadłe podania, a także stałe fragmenty gry, gdzie dużo zawodników jest zaangażowanych. Mielczanie dysponują także mocną drugą linię, mając w swoich szeregach takich zawodników, jak Forsell, Domański czy Tomasiewicz” - stwierdził opiekun krakowian.

Sparingi dla Wisły

W okresie przygotowawczym Wiślacy rozegrali z mielczanami dwie gry kontrolne, które zakończyły się zwycięstwem graczy spod Wawelu. „Nie przywiązuje do tego zbyt wielkiej wagi. Fajnie, że wygraliśmy te sparingi, a w pewnych momentach tej rywalizacji pokazywaliśmy przede wszystkim dobrą grę i na tym chcemy się skupić, by nadal się rozwijać” - zakończył trener Artur Skowronek.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację