Skowronek: Mamy swój pomysł na ten mecz

Już w najbliższą niedzielę, o godzinie 15.00 Wisła Kraków podejmie na własnym obiekcie Koronę Kielce. Przed tym spotkaniem, w piątkowe popołudnie, odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenera Białej Gwiazdy - Artura Skowronka. Co powiedział na temat najbliższego starcia trener krakowskiego klubu?


  • 21.02.2020r.
  • Arek Warchał
  • J. Żmijewska

Na początku konferencji prasowej trener Wiślaków odniósł się do sytuacji kontuzjowanych piłkarzy i ewentualnego ich występu w niedzielnym starciu. Dobrą informacją jest to, że w przypadku dwóch zawodników jest szansa na ich pomoc drużynie w meczu z Koroną. „Jutro mamy rozruch i zarówno Paweł Brożek, jak i Hebert brali w nim udział. Pierwszy z nich trenował dziś z zespołem, natomiast Hebert częściowo. Decyzje zapadną jutro, ale jeśli chodzi o ich zdrowie, sytuacja zmierza w dobrą stronę” - rozpoczął Skowronek.

Z szacunkiem do rywala

Wśród wielu sympatyków piłki nożnej w Polsce Wisła Kraków uznawana jest za faworyta meczu z kielecką Koroną. Jednak jak zapewnia trener, Wiślaków czeka trudne zadanie i absolutnie nie można lekceważyć najbliższego rywala w niedzielnym pojedynku. „Tabela pokazuje, że mamy tyle samo punktów. Korona także ma niezłą  passę, nie traci wielu bramek i nie jest to przypadkowe. Czeka nas trudny mecz i obie drużyny zostawią dużo zdrowia na boisku. To nie przypadek, że z kontrataków stracili tylko jedną bramkę, bowiem dobrze zabezpieczają pole karne, dlatego będziemy musieli się mocno napocić, żeby poszukać przestrzeni na boisku. Bardzo ważna w tym spotkaniu będzie cierpliwość w ataku pozycyjnym. Dodatkowo Korona ma w składzie Čečaricia, Pučko czy Pačindę, którzy są jakościowymi piłkarzami, także musimy się mieć na baczności” - kontynuował opiekun Białej Gwiazdy.

Grać swoje

Korona Kielce w poprzedniej kolejce mierzyła się z Jagiellonią Białystok. Ta potyczka zakończyła się bezbramkowym remisem, również dzięki bardzo dobrej grze kielczan w defensywnie, co docenił opiekun Białej Gwiazdy. „Mamy swój pomysł, swój styl gry. Jagiellonia w poprzednie kolejce była mocno nieskuteczna. To pokazuje charyzmę Korony w obronie. My musimy być bardzo elastyczni i nie trzymać się jednego schematu. Mamy pomysł, myśląc nawet o ewentualnych zmianach, ale zobaczymy, co przyniesie mecz” - przekonywał trener.

Szkoleniowiec po raz kolejny stwierdził, że posiada drużynę świadomą swoich umiejętności i tego, w jaki sposób chce osiągnąć sukces. Zaznaczył także, że bardzo istotna w kontekście osiąganych dobrych wyników jest pokora. „Już o tym rozmawialiśmy po ostatnim sparingu. Cały tydzień treningowy pokazuje, że mamy świadomą drużynę. To widać w treningach, dlatego tak dobrze to potem funkcjonuje w meczu. Ważne, żeby wszyscy mieli w sobie dużo pokory i zapracowali na końcowe zwycięstwo” - pewnie stwierdził opiekun Wisły.   

Trener Artur Skowronek odniósł się także do sytuacji młodzieżowca w Wiśle Kraków. W kolejnym meczu zabraknie Kamila Wojtkowskiego, co sprawia, że szansę gry może dostać inny piłkarz Białej Gwiazdy, który posiada ten status. „Mnie cieszy to, że rywalizacja między młodzieżowcami jest konkretna. Ta najbliższa noc nie będzie dla mnie na pewno spokojna” - zakończył Artur Skowronek.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację