Skowronek: Każdy z zawodników chce znaleźć się w wyjściowym składzie

Już w poniedziałek piłkarze Wisły Kraków wybiegną na murawę stadionu w Białymstoku, by spotkaniem z tamtejszą Jagiellonią zainaugurować rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2020/2021. Przed spotkaniem w stolicy województwa podlaskiego miała miejsca konferencja prasowa z udziałem trenera Artura Skowronka. Co powiedział?


  • 21.08.2020r.
  • Jakub Sumera
  • 400mm

Konferencja prasowa przed pierwszym ligowym spotkaniem rozpoczęła się od poruszenia kwestii zdrowotnych zespołu. Kogo będzie miał do dyspozycji szkoleniowiec? „Sytuacja zdrowotna w naszym zespole jest bardzo komfortowa, bo poza Konradem Gruszkowskim wszyscy piłkarze są do naszej dyspozycji. Do treningów z pełnym obciążeniem wrócili również Kuba Błaszczykowski i Vullnet Basha, co nas bardzo cieszy” - rozpoczął trener.


W trakcie okresu przygotowawczego kadrę 13-krotnego mistrz Polski zasiliło kilku nowych zawodników. Zdaniem trenera Skowronka każdy z nich jest brany pod uwagę na poniedziałkowe spotkanie. „Trzeba zaznaczyć, że przygotowania były bardzo krótkie, więc nie wszyscy nowi piłkarze są na tym samym poziomie, bo dołączyli do nas w różnych okresach. Wszyscy prezentują jednak na tyle dobry poziom, że każdy z nich jest brany pod uwagę na mecz z Jagiellonią” - tłumaczył 38-latek.


Wielka rywalizacja


Opiekun Wiślaków oświadczył, że rywalizacja o miejsce w wyjściowej jedenastce jest duża i każdy z jego podopiecznych ciężko pracuje, by rozpoczynać spotkania od pierwszej minuty. „Na każdym treningu jest bardzo duża i zdrowa rywalizacja wśród zawodników, bo każdy z nich chce znaleźć się w wyjściowym składzie i grać jak najwięcej. Dziękuję jeszcze raz Zarządowi, że zapewnił nam ten komfort i mamy w drużynie zawodników, którzy wnoszą odpowiednią jakość. Każdy z nich ma swoje indywidualne cele i zwłaszcza teraz chce udowodnić swoją wartość i udanie rozpocząć zmagania w lidze” - stwierdził szkoleniowiec.


Atuty przeciwnika


Opiekun Białej Gwiazdy zaznaczył, że dużą siłą zespołu z Podlasia jest środek pola i zapewnił jednocześnie, że jego drużyna jest przygotowana do walki w tej strefie boiska. „Jagiellonia posiada przede wszystkim bardzo mocny środek pola, który tworzą tacy zawodnicy, jak Taras Romańczuk, Martin Pospisil czy Jesus Imaz. Są to naprawdę bardzo dobrzy zawodnicy i nasza rola będzie polegała na tym, by zneutralizować ich na boisku i wywieźć z Białegostoku komplet punktów, co może nas napędzić na kolejne spotkania” - dodał opiekun Wiślaków.


Po pełną pulę


Nowym trenerem Dumy Podlasia został dobrze znany pod Wawelem Bogdan Zając. Czy sztab Białej Gwiazdy dokładnie przeanalizował grę Jagiellonii w trakcie okresu przygotowawczego? „Zdobyliśmy odpowiednie informacje na temat Jagielloni. Obserwowaliśmy ich mecz w Pucharze Polski przeciwko Górnikowi Zabrze. Nie wiemy jednak do końca, jaki pomysł na poniedziałkowy mecz będzie miał trener Zając, jednak można zauważyć, jak będzie chciał prowadzić zespół. Trudno jednak oceniać postawę drużyny po tak krótkim okresie czasu i rozegraniu niewielkiej liczby meczów. Przed nami jeszcze wspólna analiza przeciwnika, podczas której przedstawimy piłkarzom konkretne cele i wymagania, jakie będą przed nimi postawione na to spotkanie. Chcemy nie tylko wygrać to spotkanie, ale również zagrać tak, by zadowolić naszych kibiców, a także nas samych i z takim nastawieniem jedziemy do Białegostoku” - zakończył trener Artur Skowronek.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV