Ruszają ME Dywizji B w Blind Footballu

ME w Amp futbolu dobiegły końca, czas na Blind Football! W sobotę 25 września rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Dywizji B, w których udział weźmie reprezentacja Polski z Wiślakami w składzie.


  • 24.09.2021r.
  • Redakcja

25 września o godzinie 9.00 w Bukareszcie reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz w drodze po triumf i awans do Dywizji A - jej rywalem na początek turniejowych zmagań będzie Rumunia.

„Przed nami wyzwanie, na które czekaliśmy wiele miesięcy. Treningi, sparingi, a teraz impreza, która dla wielu z nas będzie tą pierwszą najważniejszą w karierze. Mamy zamiar dać z siebie wszystko” - mówił Marcin Ryszka, Kapitan Biało-Czerwonych.

W rozgrywkach, które z powodu pandemii przesunięte zostały na 2021 rok, udział biorą jeszcze Grecja oraz Albania. Polacy zmierzą się z nimi kolejno w niedzielę o godzinie 15:00 oraz w poniedziałek o godzinie 10:00.

„Cel jest jasny - awans. Każdy szykował się do tych rozgrywek najlepiej jak mógł i mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się dołączyć do elity po solidnie rozegranym turnieju w Bukareszcie” - dodał członek sztabu, Piotr Niesyczyński.

Sobotni mecz naszej kadry śledzić będzie można na oficjalnym kanale YouTube Federacji IBSA.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV