#PrzyR22: 13-19 września

Zamknęliśmy kolejny tydzień, podczas którego nie brakowało wydarzeń związanych z Białą Gwiazdą. W tradycyjnym raporcie raz jeszcze przypominamy to, co w minionych siedmiu dniach działo się przy Reymonta.


  • 20.09.2021r.
  • Redakcja

Wisła All iN! Games Kraków z dywizją Dota 2

Biała Gwiazda rozszerza działalność sekcji esportowej poprzez pozyskanie dywizji Dota 2. W skład nowej dywizji wchodzą następujący zawodnicy: Natan „Exotic_Deer” Michalewicz, Marcel „Ekken” Hołowienko, Kuba „Jacob” Staniszewski, Marcin „Molex” Bucki, Patryk „Crush” Jednak, Michał „Guerilla" Dziwak - menadżer, Tomek „bandit" Borys - host.

Sto dni trenera Adriána Guľi w Wiśle Kraków

W środę 15 września swój mały wiślacki jubileusz obchodził słowacki szkoleniowiec Białej Gwiazdy, który od 100 dni pełni funkcję trenera piłkarzy 13-krotnego mistrza Polski. Adrián Guľa trenerskie stery Białej Gwiazdy objął 7 czerwca 2021 roku, by kilkanaście dni później rozpocząć przygotowania do nowej edycji rozgrywek. Oficjalny debiut na ławce trenerskiej słowackiego szkoleniowca miał miejsce 26 lipca 2021 roku podczas ligowego meczu z Zagłębiem Lubin, który zakończył się okazałym zwycięstwem Wiślaków 3:0.

Zwycięstwo Wiślaczek przy R22

W środowe popołudnie podopieczne trenera Andrzeja Żądło rozegrały kolejny mecz ligowy. Tym razem piłkarki Białej Gwiazdy podejmowały na bocznym boisku przy Reymonta drużynę AP Szaflary, którą pokonały 4:2. Trzy trafienia na swoim koncie zapisała Kinga Łatka, natomiast jedną bramkę dorzuciła Natalia Korczek

8. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Lech Poznań - Wisła Kraków 5:0

W piątkowy wieczór Wiślacy zameldowali się w Poznaniu, gdzie na stadionie przy ulicy Bułgarskiej stanęli w szranki z aktualnym liderem tabeli – Lechem. Spotkanie od początku lepiej układało się po myśli gospodarzy, którzy po uderzeniu João Amarala w 29. minucie objęli prowadzenie. Podopieczni trenera Skorży zdołali powiększyć swoją przewagę jeszcze przed przerwą, kiedy to piłkę do siatki skierował Adriel Ba Loua. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i to Kolejorz nadal był stroną przeważającą, co potrafił udokumentować kolejnymi trzema trafieniami. Ich autorami zostali kolejno Joel Pereira oraz Mikael Ishak, który dwukrotnie pokonał Pawła Kieszka. Wiślacy poszukiwali chociażby trafienia honorowego, lecz tego dnia nie byli w stanie znaleźć recepty na sforsowanie defensywy Lecha, skutkiem czego mecz zakończył się wysokim zwycięstwem poznaniaków, którzy pokonali Białą Gwiazdę aż 5:0.

6. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 0:2

W 6. serii gier młodzi Wiślacy z zespołu CLJ U-18 podejmowali w Myślenicach drużynę Zagłębia Lubin. W pierwszej odsłonie oba zespoły potrafiły wykreować sobie dogodne sytuacje strzeleckie, których w ostatecznym rozrachunku nie potrafiły zamienić na bramki. Zmieniło się to jednak w drugiej połowie, lecz ze zdobytych goli cieszyć się mogli wyłącznie lubinianie, którzy dwukrotnie posyłali piłkę do wiślackiej siatki, czym zapewnili sobie zwycięstwo.

Gol w końcówce i kolejna wygrana piłkarek Białej Gwiazdy

Piłkarki spod Wawelu nie zatrzymały się i w sobotę odniosły czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Podopieczne trenera Andrzeja Żądło pokonały w delegacji Lubomir Wiśniowa 2:1, a zwycięską szalę na korzyść drużyny spod Wawelu przechyliła Kinga Łatka, która zdobyła dwa gole.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV