#PrzyR22: 11-17 października

Za nami kolejny tydzień. Jest to więc dobra okazja, by raz jeszcze przypomnieć wszystko to, co w ostatnim czasie działo się wokół Białej Gwiazdy. Przed Wami najważniejsze wiślackie wydarzenia z minionych siedmiu dni.


  • 18.10.2021r.
  • Redakcja

Eliminacje Mistrzostw Europy U-19: Polska remisuje z Ukrainą, występy Starzyńskiego i Hoyo-Kowalskiego

W ramach eliminacji mistrzostw Europy U-19 reprezentacja Polski zremisowała ze swoimi rówieśnikami z Ukrainy 2:2. Piotr Starzyński pojawił się na murawie w 79. minucie, natomiast Daniel Hoyo-Kowalski - będący obecnie wypożyczeniu w Hutniku - rozegrał całe spotkanie.

Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022: Zwycięstwo Ghany, Yeboah bez występu

W 4. kolejce eliminacji do mistrzostw Świata 2022 reprezentacja Ghany rozegrała spotkanie z kadrą Zimbabwe. Lepsi okazali się gracze Czarnych Gwiazd, którzy po bramce strzelonej przez Thomasa Parteya zwyciężyli 1:0. Yaw Yeboah cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Eliminacje mistrzostw Europy U-21: Komplet punktów z San Marino. Cały mecz Gruszkowskiego, występ Młyńskiego

W 4. serii gier eliminacji do mistrzostw Europy U-21 Biało-Czerwoni podejmowali w Kielcach swoich rówieśników z San Marino. Podopieczni trenera Macieja Stolarczyka sięgnęli po komplet punktów, pokonując zespół z Półwyspu Apenińskiego 3:0. Całe spotkanie na boisku spędził Konrad Gruszkowski, natomiast Mateusz Młyński pojawił się na placu gry w 73. minucie.

Eliminacje do mistrzostw Świata 2022: Porażka Kazachstanu z Finlandią, 57 minut Żukowa

W przedostatnim meczu eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Świata Kazachstan podejmował w Nur-Sultan Finlandię. Dzięki dwóm trafieniom Teemu Pukkiego lepsi okazali się goście z Półwyspu Skandynawskiego, którzy pokonali gospodarzy 2:0. Gieorgij Żukow wybiegł na boisko w podstawowym składzie spędził na nim 57 minut.

Tomasz Jażdżyński w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy

W czwartek 14 października Ekstraklasa podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy podsumowała sezon 2020/2021. Powołano także nową Radę Nadzorczą Spółki. W jej skład wszedł również Współwłaściciel Wisły Kraków - Tomasz Jażdżyński.

Wisła Kraków nawiązuje współpracę ze StatsBomb

Ciągły i dynamiczny rozwój piłki nożnej sprawia, że zbieranie, przetwarzanie i analiza coraz większej liczby szczegółowych danych staje się coraz ważniejsze i w znaczący sposób wpływa na sposób rozumienia dyscypliny, co przekłada się na możliwość osiągania lepszych wyników. Z tego powodu Biała Gwiazda zdecydowała się na nawiązanie współpracy z firmą StatsBomb - firmą o globalnym zasięgu z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która zatrudnia zespół zaangażowanych i doświadczonych profesjonalistów. Od początku swojego powstania, w styczniu 2017 roku, zajmuje się dostarczaniem danych oraz analiz organizacjom sportowym czy firmom działającym na rynku zakładów bukmacherskich. StatsBomb nieustannie się rozwija - firma wypracowała własne oprogramowanie do zbierania i analizy danych z przyjaznym dla użytkowników interfejsem. Jej zakres działania obejmuje 600 zanalizowanych meczów tygodniowo w 80 europejskich i amerykańskich ligach oraz 30 milionów wydarzeń sportowych każdego dnia.

10. kolejka Centralnej Ligi Juniorów: Wisła Kraków - Arka Gdynia 3:1

W sobotnie południe młodzi Wiślacy z zespołu CLJ U-18 podejmowali na boisku w Myślenicach drużynę Arki Gdynia. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z Trójmiasta, którzy w 22. Minucie objęli prowadzenie. Biała Gwiazda ruszyła do odrabiania strat, co udało jej się po przerwie. Wówczas podopiecznie trenera Adriana Filipka po bramkach Tafary Madembo, Kacpra Chełmeckiego oraz Marcina Bartonia odwrócili losy pojedynku i w finalnym rozrachunku sięgnęli po trzy punkty.

11. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1

W ramach 11. Serii gier piłkarze krakowskiej Wisły udali się do Zabrza, gdzie na stadionie przy ulicy Roosevelta stanęli naprzeciw ekipie miejscowego Górnika. Od pierwszego gwizdka arbitra na boisku nie brakowało walki, a sytuacje pod bramką rywala stwarzali sobie zarówno gospodarze, jak i goście. W drugiej połowie przewagę była już po stronie krakowian, którzy w 50. minucie zdobyli decydującą bramkę autorstwa Michala Frydrycha, który zapewnił swojej drużynie cenne zwycięstwo.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV