Przygotowania rozpoczęte: Wisła Kraków Blind Football wraca do treningów

Po przerwie świąteczno-noworocznej do treningów wrócili gracze Wisły Kraków Blind Football, którzy 17 stycznia rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego.


  • 22.01.2022r.
  • Redakcja

Pierwsze tegoroczne zajęcia odbyły się w odnowionym Skillboxie, który przez najbliższe tygodnie stanowić będzie główną bazę przygotowawczą sekcji BF Wisły. „Dobrze jest wrócić do treningów po ponad miesięcznej przerwie. W trakcie poniedziałkowych zajęć wyraźnie dało się wyczuć głód gry i chęć dania z siebie maksimum, zwłaszcza, że do pracy wracamy na wyremontowanym obiekcie, który robi wrażenie i daje większe możliwości” - mówił Kacper Domagała, defensor Białej Gwiazdy BF.

Głód gry nie może nikogo dziwić. Wisła BF ubiegły rok zakończyła na fotelu lidera w rozgrywkach Ligi Centralnej Europy oraz triumfowała w Pucharze Polski. „Ubiegły rok, choć nadal toczył się pod dyktando pandemii, piłkarsko zaliczyć trzeba do całkiem niezłych. Wróciliśmy do rozgrywek klubowych i reprezentacyjnych, wywalczyliśmy złoto w Pucharze Polski i przewodzimy w ligowej tabeli. Plan minimum na ten rok jest prosty: kolejny puchar i złoto w lidze” - zaznacza kapitan Wisły BF, Marcin Ryszka.

Jeszcze w tym półroczu rozegrane zostaną dwie ostatnie kolejki Ligi Centralnej Europy. Nie są to jednak jedyne rozgrywki, w których Biała Gwiazda BF ma zamiar wziąć udział. „Wiosną chcemy rozegrać kilka sparingowych spotkań, jesteśmy także w trakcie rozmów z zaprzyjaźnionymi z nami klubami z zagranicy celem uczestnictwa w międzynarodowych turniejach, których od dwóch lat bardzo nam brakuje. Pamiętamy także o reprezentacji, której integralną część stanowią zawodnicy Wisły BF, a która również wznawia przygotowania” - dodaje Piotr Niesyczyński, kierownik drużyny.

Plany wiślackiej sekcji blind footballu weryfikować będzie pandemiczna rzeczywistość. Te wyznaczone na styczeń związane są z wdrożeniem się w treningowy rytm oraz udziałem w zgrupowaniu kadry, które odbędzie się w Krakowie w ostatni weekend bieżącego miesiąca.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV