Podsumowanie debiutu: Felicio Brown Forbes

W ramach 7. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Wisła Kraków udała się do Mielca, by w starciu z tamtejszą Stalą powalczyć o pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Cel udało się osiągnąć i po świetnym spotkaniu podopieczni trenera Artura Skowronka pokonali zespół beniaminka aż 6:0. Duży udział w triumfie Wiślaków miał Felicio Brown Forbes, który w niedzielnym meczu zadebiutował w barwach Białej Gwiazdy i zdołał zaprezentować swój snajperski instynkt, notując trafienie w pierwszej połowie.


  • 19.10.2020r.
  • Jakub Sumera

Debiutanckie spotkanie w wiślackich barwach 29-letni zawodnik rozpoczął w wyjściowym składzie zespołu dowodzonego przez trenera Artura Skowronka. Od samego początku Forbes był aktywny, pokazywał się do gry i brał czynny udział w konstruowaniu akcji. Wiślacka „99” często skupiała na sobie uwagę obrońców, przez co koledzy z ofensywy mieli odpowiednią przestrzeń do przeprowadzania ataków. Nowy nabytek Białej Gwiazdy już w 5. minucie miał dobrą okazję do otwarcia wyniku, jednak jego uderzenie dosłownie o włos minęło słupek bramki strzeżonej przez Rafała Strączka. W 17. minucie rosły napastnik stanął przed kolejną szansą i tym razem uderzył celnie, ale skuteczną interwencją popisał się golkiper gospodarzy. Kostarykańczyk z niemieckim paszportem dopiął jednak swego i w 29. minucie wykorzystał dogranie Patryka Plewki, urwał się obrońcom i w ekwilibrystyczny sposób skierował piłkę do siatki, podwyższając prowadzenie swojej drużyny.

W swoim debiutanckim meczu w barwach Wisły Kraków Felicio Brown Forbes na murawie stadionu w Mielcu przebywał do 71. minuty, kiedy to został zmieniony przez Fatos Beqiraja. Przez ten czas zawodnik z numerem 99 na plecach bez wątpienia zaprezentował swoje piłkarskie umiejętności, co zostało odnotowane również w pomeczowych statystykach. W meczu ze Stalą napastnik Wisły 3-krotnie uderzał na bramkę przeciwnika, z czego 2 razy uczynił to celnie. Ponadto zanotował 9 odbiorów, pokonał dystans ponad 8 kilometrów i zanotował 14 sprintów.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację