Podsumowanie debiutów Wiślaków

Pierwsze ligowe spotkanie z udziałem piłkarzy Wisły Kraków w sezonie 2020/2021 zakończyło się podziałem punktów, a podopieczni trenera Artura Skowronka zremisowała w Jagiellonią 1:1. Mecz w Białymstoku był szczególny dla czwórki nowych Wiślaków - Stefana Savicia, Adiego Mehremicia, Fatosa Beqiraja oraz Dawida Abramowicza - którzy zaliczyli swój debiut na boiskach Ekstraklasy i po raz pierwszy przywdziali koszulkę z białą gwiazdą w ligowym meczu.


  • 26.08.2020r.
  • Redakcja

Stefan Savić

Nowy nabytek Białej Gwiazdy spotkanie w Białymstoku rozpoczął w wyjściowej jedenastce na pozycji lewoskrzydłowego i spędził na murawie pełne 90 minut. Od pierwszego gwizdka arbitra Austriak był aktywny, szukał gry na jeden kontakt i w kilku sytuacjach pokazał, że posiada niemałe umiejętności. Savić często schodził do środka boiska, by pomóc swoim kolegom w konstruowaniu akcji. W 34. minucie wiślacka „77” zapisała się w protokole meczowym, notując asystę przy wyrównującej bramce Jakuba Błaszczykowskiego. Podczas meczu z Jagiellonią Stefan Savić pokonał dystans 10,80 kilometrów i zaliczył 10 sprintów.

Adi Mehremić

Bośniacki obrońca w swój premierowy mecz w wiślackich barwach również rozpoczął w podstawowym składzie, tworząc duet środkowych defensorów wspólnie z Rafałem Janickim. Mehremić od początku spotkania utrudniał życie napastnikom Jagiellonii, hamując ich ofensywne zapędy. Według pomeczowych statystyk wygrał on 10 z 13 pojedynków z zawodnikami gospodarzy. Adi Mehremić spróbował również zaskoczyć bramkarza rywali i oddał dwa strzały w kierunku bramki Jagiellonii, z czego jeden był celny. 28-latek rozegrał całe spotkanie, a w 88. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Fatos Beqiraj

Napastnik rodem z Czarnogóry na placu gry zameldował się w 68. minucie spotkania, kiedy zastąpił Aleksandra Buksę. 32-latek aktywnie szukał odpowiedniego miejsca na boisku,ustawiając się tyłem do bramki przeciwnika, dzięki czemu tworzył wolne przestrzenie dla partnerów. W swoim pierwszym oficjalnym meczu w barwach 13-krotnego mistrza Polski Fatos Beqiraj spędził na murawie łącznie 28 minut.

Dawid Abramowicz

Były zawodnik Radomiaka spotkanie z Jagiellonią rozpoczął na ławce rezerwowych, jednak w drugiej połowie trener Artur Skowronek dał szansę zadebiutować 29-letniemu piłkarzowi na ekstraklasowym szczeblu, dzięki czemu w 84. minucie pojawił się na murawie Stadionu Miejskiego w Białymstoku, zastępując Chucę. Lewy obrońca na boisku spędził łącznie na boisku 12 minut i przyczynił się do wywalczenia premierowego punktu w nowym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV