Podsumowanie debiutów: Mikołaj Biegański i Hubert Sobol

Spotkanie 2. serii gier pomiędzy Bruk-Bet Termaliką a krakowską Wisłą obfitowało w wiele emocji i w finalnym rozrachunku zakończyło się remisem 2:2. Na murawie stadionu w Niecieczy nie zabrakło miejsca dla kolejnych kolejnych wiślackich debiutantów. Po raz pierwszy koszulkę z białą gwiazdą w rozgrywkach Ekstraklasy przywdział Mikołaj Biegański, notując tym samym premierowy występ na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Ponadto pierwsze oficjalne spotkanie w szeregach 13-krotnego mistrza Polski rozegrał 21-letni napastnik - Hubert Sobol 


  • 01.08.2021r.
  • Redakcja

Mikołaj Biegański

W sobotnim meczu 19-latek zadebiutował w rozgrywkach Ekstraklasy i od pierwszych minut bronił dostępu do wiślackiej bramki. W kilku sytuacjach młody golkiper zaprezentował swój bramkarski kunszt i popisał się dobrym refleksem między innymi przy uderzeniach Mateusza Grzybka czy Murisa Mešanovicia, czym uchronił krakowski zespół przed utratą bramki. Sposób na pokonanie byłego bramkarza Skry Częstochowa dopiero w 28. minucie znalazł Adam Radwański, który posłał piłkę pod poprzeczkę. Po przerwie Biegański zmuszony był wyciągać piłkę z siatki po bezbłędnej próbie z rzutu wolnego Piotra Wlazło, jednak w dalszej fazie spotkania pozostał na posterunku i nie pozwolił już graczom Bruk-Betu na zdobycie trzeciego trafienia.

Hubert Sobol

21-letni napastnik, który spotkanie z Bruk-Bet Termaliką rozpoczął na ławce rezerwowych, pojawił się na placu gry w 81. minucie spotkania w miejsce Michala Skvarki, notując tym samym oficjalny debiut w niebiesko-biało-czerwonych barwach. Sobol zajął miejsce w linii ataku, którą współtworzył wraz z Janem Klimentem oraz Felicio Brown Forbesem, z którymi często wymieniał się pozycjami.  Zawodnik był widoczny na boisku i często pokazywał się do gry, próbując poderwać zespół do walki. Urodzony w Dobrym Mieście zawodnik sam zdecydował się również na uderzenie w kierunku bramki strzeżonej przez Tomasza Loskę, ale jego próba okazała się niecelna. Łącznie w swoim premierowym meczu w zespole Białej Gwiazdy Hubert Sobol spędził na boisku 19 minut.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV