Ograniczenia w użytkowaniu stadionu w związku z remontem na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

8 grudnia 2022 roku w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisano umowę z wykonawcą modernizacji Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 - firmą EIFFAGE POLSKA BUDOWNICTWO S.A. Tego samego dnia przekazano teren budowy, a po niezbędnych pracach przygotowawczych, wraz z nadejściem nowego roku, rozpoczęły się prace remontowe. W związku z zakresem prac prowadzonych na obiekcie występować będą czasowe ograniczenia w dostępie do poszczególnych trybun stadionu podczas meczów domowych Białej Gwiazdy.


  • 23.01.2023r.
  • Redakcja

Ograniczona dostępność trybun

W najbliższych tygodniach prace prowadzone na stadionie wpłyną na ograniczenie liczby miejsc podczas meczów domowych Białej Gwiazdy. Ze względu na działania, które obejmują większość trybun, organizacja dnia meczowego w dotychczasowej formule jest niemożliwa.

TS Wisła Kraków SA w porozumieniu z Zarządem Infrastruktury Sportowej prowadzi rozmowy ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo podczas organizacji imprez masowych (Policja, Straż Pożarna, itp.) w celu udostępnienia kibicom jak największej liczby miejsc.

Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sytuacji Wisła Kraków podejmuje wszelkie niezbędne kroki, aby posiadacze karnetów Sezon 2022/2023 oraz Wiosna 2023 mogli uczestniczyć w domowych meczach Białej Gwiazdy. Niestety będzie wiązać się to ze zmianą dotychczasowego miejsca dla części kibiców.

Szczegółowe informacje w tym zakresie przedstawione zostaną w najbliższym czasie.

W związku z obecną sytuacją Klub zdecydował o natychmiastowym wstrzymaniu sprzedaży karnetów na rundę wiosenną 2023.

Siłą Wisły Kraków są jej kibice, dlatego Klub oraz ZIS dołożą wszelkich starań, by mecze przy Reymonta 22 odbywały się w obecności jak największej liczbie fanów i żywiołowym dopingu, który nie raz niósł drużynę do zwycięstwa. Priorytetem podczas prowadzonych prac musi natomiast być przede wszystkim zdrowie oraz bezpieczeństwo użytkowników obiektu.

Korzyści na wiele lat

Modernizacja Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 obejmuje miedzy innymi modernizację fasady i instalacji HVAC związanych z wentylacją, klimatyzacją, ogrzewaniem. W ramach prac dotyczących elewacji planowana jest wymiana okien, drzwi i poprawa ogólnej estetyki, tak by obiekt od zewnątrz prezentował się bardziej efektownie. Zmiany mają też spowodować, że stadion będzie energooszczędny.

Dzięki inwestycji wartej niespełna 100 mln zł (dofinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą prawie 81 mln zł) kolejny sezon ligowy Biała Gwiazda rozpocznie na obiekcie dostosowanym do standardów XXI wieku.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV