Mój Kraków, Moja Wisła, Moje Barwy, Moja Koszulka

Mówisz Wisła, myślisz Kraków. Kraków, który ma Wisłę we krwi. Wisłę, która stanowi nierozerwalną część dawnej stolicy Polski. Wisła Kraków to historia, pasja i marzenia wielu pokoleń. Pokoleń, które łączy miłość do niebiesko-biało-czerwonych barw. Barw, których znamiona nosi również nowa koszulka Białej Gwiazdy przygotowana we współpracy z agencją Veneo i firmą Macron. Oto nowe trykoty Wiślaków!


  • 03.11.2022r.
  • Redakcja

Nowe koszulki meczowe Białej Gwiazdy, stworzone przez włoską firmę Macron na podstawie projektu agencji Veneo, wykonane zostały w technologii M Performance System, która zapewnia komfort użytkowania, swobodę ruchów, niską wagę oraz maksymalną przepuszczalność. Dwa dedykowane trykoty zachowane zostały w kolorystyce nawiązującej do barw 13-krotnego mistrza Polski, które cechuje wyrazistość nadająca całości szczególnego charakteru.  

Domowy strój składa się z wyrazistej czerwieni, która mocno kontrastuje z głównym elementem trykotu, czyli haftowaną białą gwiazdą. Ponadto front koszulki zdobią tłoczone wzory, przenikające się wzajemnie. W drugim komplecie dominującym kolorem jest biel, której dopełnieniem są niebieskie oraz czerwone połacie usytuowane w lewym oraz prawym górnym rogu koszulki, na których widnieją kolejno logo firmy Macron oraz biała gwiazda. Elementem zdobiącym front jest z kolei asymetryczny wzór.

Film promujący wiślackie koszulki zachowany został w przyjętej stylistyce, która nawiązuje do charakterystycznych punktów na mapie Krakowa. W tym celu wykorzystane zostały takie obiekty, jak Hotel Forum, Kopiec Kraka oraz kawiarnia Loża Restaurant & Drink Bar zlokalizowana na Rynku Głównym.  

Nowe trykoty meczowe ujrzały światło dzienne w czwartek 3 listopada o godzinie 19.06, po czym trafiły do sprzedaży stacjonarnej oraz online. Podopieczni trenera Radosława Sobolewskiego po raz pierwszy wystąpią w nich w meczu z Górnikiem Łęczna, który odbędzie się w piątek 4 listopada o godzinie 20.30. 

Fotogalerie

Wisła Kraków TV