Legendy wR22acają do domu: pamiątkowe tablice z podobiznami zasłużonych Wiślaków

R22 to wyjątkowe miejsce, w którym swój dom ma Wisła Kraków - najstarszy polski klub, pierwszy zdobywca Pucharu Polski, pierwszy mistrz Ligi Polskiej. To właśnie tutaj koszulkę z białą gwiazdą dumnie przywdziewały kolejne pokolenia trenerów i piłkarzy, którzy na przestrzeni lat zapracowali na uznanie i szacunek całej wiślackiej społeczności.


  • 24.11.2021r.
  • Redakcja

W dowód wdzięczności na fasadzie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana zawisną pamiątkowe tablice z podobiznami piłkarzy i szkoleniowców wybranych do jedenastek „Złotej Ery” oraz „Retro”, których odsłonięcie nastąpi przed piątkowym meczem. Jubileuszowy rok 115-lecia to szczególny czas, w którym jeszcze mocniej pragniemy zaakcentować bogatą historię Białej Gwiazdy i zadbać o pamięć tych, którzy przez lata pracowali na rzecz krakowskiego klubu.

Jedną z form uhonorowania wiślackich legend był wybór postaci do Drużyn 115-lecia „Retro” oraz „Złotej Ery” Bogusława Cupiała, gdzie za datę graniczną przyjęty został sezon 1996/1997. Przed piątkowym meczem z Radomiakiem Radom odbędzie się specjalna uroczystość z udziałem Zarządu i Rady Nadzorczej Wisły Kraków, a także Sponsorów Klubu i Jubileuszu, podczas której raz jeszcze złożymy hołd zasłużonym piłkarzom i trenerom. O godzinie 19.06 nastąpi odsłonięcie tablic z podobiznami członków Drużyn 115-lecia „Retro” oraz „Złotej Ery”, które widoczne będą na fasadzie trybuny wschodniej stadionu od strony deptaku przy ulicy Reymana.

Wszyscy kibice, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu, proszeni są o zachowanie wszelkich środków ostrożności związanych z pandemią koronawirusa COVID-19 - w tym założenie maseczek i trzymanie odpowiedniego dystansu.  

Fotogalerie

Wisła Kraków TV