Kolejny krok: Wisła podejmuje Jagiellonię

Ligowe rozgrywki nabierają rozpędu. W niedzielne popołudnie piłkarze krakowskiej Wisły podejmą na stadionie przy ulicy Reymonta zespół Jagiellonii Białystok, rozpoczynając tym samym rundę rewanżową. Podopieczni trenera Petera Hyballi zrobią wszystko co w ich mocy, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony i zgarnąć komplet punktów. 


  • 07.02.2021r.
  • J. Sumera
  • 400mm

Dotychczas oba zespoły na najwyższym szczeblu ligowym mierzyły się ze sobą 37 razy. Bilans tych spotkań przemawia na korzyść drużyny spod Wawelu, która 16 razy cieszyła się ze zwycięstwa. 11 spotkań kończyło się triumfem Dumy Podlasia, natomiast 10-krotnie padał wynik remisowy. Po raz ostatni obie jedenastki stanęły naprzeciw siebie w sierpniu ubiegłego roku w Białymstoku na inaugurację sezonu 2020/2021, a spotkanie na stadionie przy ulicy Słonecznej zakończyło się podziałem punktów.  


Czas na rehabilitację 


Po pierwszym wiosennym spotkaniu w lepszych humorach niewątpliwie znajdują się gracze Jagiellonii, którzy przed tygodniem pokonali w Gdańsku drużynę tamtejszej Lechii 2:0 i wrócili do Białegostoku z kompletem punktów. O podobny scenariusz Jaga powalczy także w Grodzie Kraka, gdzie poszuka kolejnego zwycięstwa, które pozwoliłoby ekipie z Podlasia zbliżyć się do czołówki tabeli. 


Biała Gwiazda z kolei na inaugurację piłkarskiej wiosny podejmowała zespół Piasta Gliwice. Spotkanie ze śląską ekipą o wiele lepiej rozpoczęli piłkarze 13-krotnego mistrza Polski, którzy trzykrotnie znajdowali sposób na pokonanie bramkarza rywali, zyskując przez to znaczną przewagę. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika nie dali jednak za wygraną i odpowiedzieli Wiślakom czterema trafieniami, co w końcowym rozrachunku zapewniło im zwycięstwo i cenne trzy punkty. Niedzielne spotkanie będzie więc dla krakowian szansą na rehabilitację po ostatnim niepowodzeniu i poprawę swojego dorobku punktowego, który wynosi obecnie 14 oczek.


Sentymentalne spotkanie 


Starcie z Jagiellonią będzie okazją do spotkania znajomych twarzy, które w przeszłości były związane z krakowskim klubem. Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie pojawi się między innymi Bogdan Zając, czyli obecny szkoleniowiec Dumy Podlasia, który wiślackie barwy reprezentował w latach 1995-2002, święcąc w tym czasie największe sukcesy w swojej piłkarskiej karierze. Wraz z nim pod Wawel zawitają dwaj inni byli gracze Białej Gwiazdy, którzy obecnie przywdziewają żółto-czerwoną koszulkę: Jesus Imaz oraz Kamil Wojtkowski. 


Utrzymać korzystną serię i sięgnąć po trzy punkty 


Ekipa z Podlasia ostatni raz z triumfu na stadionie przy ulicy Reymonta cieszyć się mogła 3 października 2014 roku, kiedy to po bramkach Michała Pazdana oraz Mateusza Piątkowskiego pokonała Wisłę Kraków 2:0. Od tego czasu oba zespoły 6-krotnie mierzyły swoje siły w stolicy województwa małopolskiego. 4-krotnie lepsi okazywali się gospodarze, a 2 mecze kończyły się podziałem punktów. 


Pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła punktualnie o godzinie 17.30. Głęboko wierzymy, że podopieczni trenera Hyballi zaprezentują swoje umiejętności, a trzy punkty zostaną przy Reymonta! 

Fotogalerie

Wisła Kraków TV