Hyballa: Ten mecz pozwolił nam pozostać w procesie treningowym

W dziesiątym dniu przygotowań do piłkarskiej wiosny zawodnicy Białej Gwiazdy rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Ich rywalem było trzecioligowe NKP Podhale Nowy Targ, któremu nie udało się skutecznie przeciwstawić Wiślakom, ulegając ekipie spod Wawelu 0:5.


  • 13.01.2021r.
  • K. Biedrzycka
  • 400mm

W premierowej grze kontrolnej w 2021 roku opiekun krakowian dał szansę na pokazanie się dziewiętnastu zawodnikom. Jak ocenia ich występ? „To był naprawdę dobry mecz w wykonaniu moich graczy, który pozwolił im pozostać w procesie treningowym. Realizowali założenia, dobrze pressując rywala. W pierwszej połowie mogliśmy wykorzystać więcej okazji strzeleckich, w których powinniśmy zachować się lepiej, ale będziemy nad tym pracować. Chcę pochwalić też rywala, który zaprezentował się z dobrej strony, będąc wartościowym sparingpartnerem. Co prawda warunki nie były łatwe ze względu na mocno padający śnieg, ale musimy być gotowi na pracę także podczas takiej pogody, więc nie ma co narzekać” - zaczął Peter Hyballa.

Siła w młodzieży

Aż siedmiu młodych graczy zameldowało się w środę na placu gry. Jeden z nich - Wiktor Szywacz - wpisał się także na listę strzelców, dając szkoleniowcowi kolejne argumenty. „Postawa - zwłaszcza trzech młodych zawodników - Piotrka Starzyńskiego, Kacpra Chełmeckiego i Wiktora Szywacza, którzy trenują z nami od pewnego czasu - imponuje mi i napawa optymizmem. Czterech kolejnych graczy z CLJ U-18 również miało okazję pokazać się na boisku na szczeblu seniorskim i z nich również jestem zadowolony. Myślę, że treningi pod naszym okiem pozwolą im jeszcze bardziej się rozwijać i podnosić umiejętności” - dodał.

Bez nieobecnych

Podczas starcia z Żółto-Niebiesko-Czerwonymi zabrakło Mateusza Lisa, Michala Frydrycha, Dawida Szota, Adiego Mehremicia, Macieja Sadloka, Gierogija Żukowa, Yawa Yeboaha, Michała Maka, Stefana Savicia, Patryka Plewki, Felicio Brown Forbesa, a także Jakuba Błaszczykowskiego, Davida Niepsuja oraz Vullneta Bashy. Jaki był powód ich absencji? „Kilku zawodników nie znalazło się w kadrze meczowej, ale odbyli normalne zajęcia i szykujemy ich na sparing z MŠK Žiliną. Trzej kolejni zawodnicy pozostają w indywidualnym procesie treningowym” - zakończył trener Peter Hyballa.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację