Hugi: Kibice Wisły są wspaniali, a gra dla nich jest wielką przyjemnością

W 9. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy podopiecznych trenera Adriana Guli czeka kolejne wyzwanie. Tym razem pod Wawel zawita drużyna Pogoni Szczecin, która na stadionie przy ulicy Reymonta postara się powiększyć swój dorobek punktowy. Przed starciem z Dumą Pomorza swoimi spostrzeżeniami podzielił się pomocnik krakowian - Dor Hugi.


  • 24.09.2021r.
  • J. Sumera
  • B. Ziółkowski

W niedzielne popołudnie krakowianie staną naprzeciw szczecińskiej Pogoni, z którą powalczą o kolejne ligowe punkty. Pomocnik Białej Gwiazdy zapewnia, że zespół jest gotowy, by  walczyć o zwycięstwo. „Jesteśmy w jednym z największych polskich klubów, czyli w Wiśle Kraków, co zobowiązuje nas do tego, by w każdym meczu walczyć o zwycięstwo. Nie inaczej będzie i tym razem. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czeka nas niełatwe zadanie, bo staniemy naprzeciw bardzo mocnej i dobrze poukładanej drużynie, ale jesteśmy gotowi na to wyzwanie” - rozpoczął Hugi.

Skupieni na Portowcach

Porażka z Lechem było bolesnym doświadczeniem dla piłkarzy 13-krotnego mistrza Polski którzy wyciągnęli już odpowiednie wnioski i oczekują na potyczkę z Dumą Pomorza. „Mecz z Lechem to już przeszłość, z której wyciągnęliśmy wnioski. Nie mieliśmy swojego dnia i nie było to spotkanie, które dostarczyłoby nam powodów do dumy, ale nie możemy stale rozmyślać o tym, co się wówczas wydarzyło. Najważniejsze jest to, co przed nami, dlatego w tym momencie skupiamy się tylko i wyłącznie na starciu z Pogonią” - kontynuował.

Przewaga na trybunach

Spotkanie z Portowcami będzie kolejną okazją dla Wiślaków do zaprezentowania swoich umiejętności przed krakowską publicznością, która, zdaniem Dora Hugiego, może ponieść Białą Gwiazdę do zwycięstwa. „Kibice Wisły są wspaniali, a gra dla nich jest wielką przyjemnością. Przyznam szczerze, że atmosfera przy Reymonta jest niesamowita i w dotychczasowej karierze nie miałem styczności z takimi fanami. Ich wsparcie dodaje nam energii i siły, co z pewnością będzie naszą przewagą i zwiększy nasze szanse na wygraną” - dodał.

Robić swoje

26-letni pomocnik oczekuje też na swoją szansę i wyraża nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości będzie mógł stanowić o sile zespołu z Reymonta. „Jestem gotowy i cierpliwie czekam na szansę występu od pierwszej minuty. Sumiennie pracuję na treningach, by udowodnić, że zasługuję na grę, bo wiem, że mogę być jednym z liderów tego zespołu i to nie tylko w tym sezonie” - zakończył swoją wypowiedź Dor Hugi.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV