Gwiazda Korony: Erik Pačinda

Swoją dotychczasową karierę piłkarską w większości spędził na Słowacji, jednak może pochwalić się także występami, między innymi, dla Viktorii Pilzno, czyli jednej z najlepszych drużyn w Czechach, natomiast dzisiaj znajduje się w gronie kluczowych zawodników Korony Kielce w trwającym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy. Mowa oczywiście o Eriku Pačindzie.


  • 22.02.2020r.
  • Arek Warchał

Erik Pačinda urodził się 9 maja 1989 roku w Koszycach. Swoją piłkarską karierę rozpoczął w miejscowym klubie 1. FC Košice, a później został zawodnikiem FC Lokomotiva Košice, by następnie przenieść się do austriackiego SV Horn. W 2007 roku, czyli dwa lata po transferze do Austrii, po zawodnika zgłosił się MFK Košice B, a niewiele później został włączony do seniorskiej drużyny tego klubu.

Następnym przystankiem w piłkarskiej karierze tego zawodnika była Francja, a konkretniej Tours FC grające na drugim poziomie rozgrywkowym w tym kraju. Pačinda  trafił tam na zasadzie wypożyczenia, jednak zbyt wielkiej kariery w tym klubie nie zrobił, po czym wrócił do Koszyc. Następnym klubem w którym zagrał była Dunajska Streda, w barwach której łącznie wystąpił w 104 spotkaniach, strzelając w nich 36 goli i notując 12 asyst.

Jego dobra dyspozycja została dostrzeżona przez włodarzy czeskiej Viktorii Pilzno i w styczniu 2019 roku stał się jej zawodnikiem. W jej barwach wystąpił jedenastokrotnie, a dodatkowo wystąpił także w ramach eliminacji do Ligi Europy. Podczas swojej dotychczasowej przygody z Viktorią zdobył jedną bramkę i zanotował jedną asystę.

W lipcu 2019 roku na zasadzie wypożyczenia zasilił grającą w PKO BP Ekstraklasie kielecką Koronę. W obecnie trwającym sezonie jest bezsprzecznie jednym z najlepszych graczy naszego najbliższego rywala. Biorąc pod uwagę skuteczność strzelecką piłkarzy z Kielc, Pačinda ma najwięcej goli na swoim koncie (trzy). Do zdobytych bramek dołożył także dwie asysty.

Mocną stroną zawodnika jest bezsprzecznie dobra gra głową, co zdążył już udowodnić strzelając bramkę właśnie krakowskiej Wiśle, a ponadto prezentuje bardzo ofensywny styl gry. Nie boi się wejść w pojedynek 1 na 1, co pozwoliło mu, między innymi, wywalczyć rzut karny w meczu z Rakowem Częstochowa, który jego kolega z zespołu zamienił na gola. Pačinda to zawodnik wykazujący się boiskową inteligencją - potrafi dostrzec kolegów z zespołu i skutecznie obsłużyć ich dobrym podaniem poprzedzającym oddanie strzału na bramkę przeciwnika. Jest zawodnikiem, który bardzo często próbuje uderzać na bramkę, co sprawia, że musi być starannie pilnowany przez obrońców, by zminimalizować zagrożenie utraty bramki.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację