Frydrych: Trzeba ponownie zacząć punktować

Biała Gwiazda wróciła pod Wawel bez punktów. W meczu 21. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy gdańszczanie okazali się lepsi od 13-krotnego mistrza Polski. Pełne 90 minut na murawie spędził Michał Frydrych, ktory współtworzył dwójkę stoperów wraz z Urosem Radakoviciem.


  • 14.03.2021r.
  • K. Biedrzycka/A. Warchał
  • 400mm

Klątwa Stadionu Gdańsk wciąż trwa. Już od 9 lat zawodnicy spod Wawelu nie zdołali wywieźć z północy Polski trzech punktów. „Przyjechaliśmy do Gdańska, by zwyciężyć w tym spotkaniu, bo czujemy się silni. Nie udało nam się wygrać ostatniego meczu domowego i chcieliśmy to naprawić. Mecz rozpoczęliśmy dobrze, częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, ale mieliśmy problemy z wykończeniem akcji i ze strzelaniem bramek. Temu elementowi trzeba poświęcić więcej uwagi podczas treningów. Wierzymy jednak, że będzie lepiej i ponownie zaczniemy punktować” - kontynuował.

Analiza

Defensywa Wisły Kraków nie zdołała zatrzymać Biało-Zielonych, którzy dwukrotnie znaleźli receptę na pokonanie Mateusza Lisa. Jak sytuacje bramkowe wyglądały z perspektywy boiska? „Muszę powiedzieć, że pierwsza bramka padła po naszym błędzie. Doszło do zagrania ręką w polu karnym, ale takie rzeczy się zdarzają. Przy drugim trafieniu postawiliśmy wszystko na jedną kartę i ruszyliśmy wszyscy pod pole karne Lechii w poszukiwaniu trafienia kontraktowego. W odpowiedzi Lechia wypracowała sobie kontrę, którą skutecznie zamieniła na gola. Chcieliśmy strzelić na 1:1, a tymczasem przeciwnik skarcił nas po raz drugi” - zaznaczył.

Wrócić na właściwe tory

Za tydzień krakowianie podejmą przy R22 ekipę Stali Mielec. Będzie to doskonała okazja do rehabilitacji i powrotu na właściwą ścieżkę. „Jesteśmy smutni i zdenerwowani. Wiedzieliśmy, że mogliśmy ten mecz wygrać lub przynajmniej zremisować. Droga powrotna z Gdańska do Krakowa to doskonała okazja do przemyśleń. Chcemy wyciągnąć wnioski przed kolejnym starciem i ponownie pokazać siłę na własnym terenie. Jedyne, co nam pozostaje, to udowodnić swoją wartość w starciu ze Stalą” - powiedział Frydrych.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację