Filipek: Zadecydowała szybka reakcja w drugiej połowie

Drużyna CLJ U-18 podejmowała w sobotę Arkę Gdynia. Krakowianie okazali się lepsi od przeciwnika i wygrali 3:1. Kilka słów po tym spotkaniu ma dla nas szkoleniowiec Białej Gwiazdy - Adrian Filipek.


  • 17.10.2021r.
  • M. Młyński
  • B. Ziółkowski

„Myślę, że w pierwszej połowie zagraliśmy słabo. W nasze poczynania wkradła się nerwowość, brak przekonania i to było naszym głównym problemem. Kreowaliśmy sobie sytuacje, mieliśmy nawet dwie stuprocentowe, których nie wykorzystaliśmy. Arka miała rzut wolny i zamieniła go na gola”- rozpoczął Filipek.

Mnóstwo okazji po przerwie


W drugich 45 minutach Wiślacy zagrali zupełnie inaczej - z pomysłem - i wykreowali sobie bardzo dużą liczbę sytuacji podbramkowych, część z nich zamieniając na gole. „Na drugą połowę wyszliśmy z konkretnym nastawieniem, szybko strzeliliśmy dwie bramki, co na pewno pomogło nam wygrać ten mecz. Marcin Bartoń zdobył trzeciego gola, a później mieliśmy jeszcze trzy słupki, więc wynik mógł być wyższy. Cieszę się, że realizacja zadań przyniosła nam trzy bramki, a przede wszystkim jestem zadowolony z kompletu punktów” - kontynuował trener.

„Arka w pierwszej połowie miała szansę wyjść na dwubramkowe prowadzenie za sprawą rzutu karnego, naszym zdaniem bardzo wątpliwego. Na szczęście Kacper Szewczyk obronił i był to z pewnością istotny moment w tym spotkaniu”- zakończył szkoleniowiec Białej Gwiazdy.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV