Fakty o rywalu - Resovia Rzeszów

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej dobiegł końca, co oznacza powrót piłkarzy Białej Gwiazdy na ligowe boiska. W najbliższy piątek starciem z Resovią Rzeszów podopieczni trenera Radosława Sobolewskiego wznowią zmagania w Fortuna I Lidze. Poniżej przedstawiamy garść informacji o rywalu krakowian.


  • 08.02.2023r.
  • Kamil Chruściel
  • B. Ziółkowski

Ekipa z Rzeszowa podczas trwania swojego obozu przygotowawczego rozegrała pięć meczów sparingowych, z czego dwa w Polsce, a trzy w ramach zagranicznego obozu przygotowawczego. Piłkarze Resovii, podobnie jak Wisła Kraków, również szlifowali swoje umiejętności podczas obozu w Turcji. Podopieczni trenera Mirosława Hajdo do drugiej części rozgrywek przygotowywali się w Belek, a zgrupowanie trwało 10 dni.

Wylot do Turcji poprzedziły wspomniane dwa mecze kontrolne. W pierwszym z nich Resovia uległa Motorowi Lublin 1:5, a w kolejnym zremisowała z Siarką Tarnobrzeg 1:1. W czasie zagranicznych przygotowań najbliższy rywal Białej Gwiazdy sprawdził się w trzech sparingach. Dwa z nich zakończyły się jego zwycięstwem: z PFC Martisa Plovdiv 2:1 oraz z FK Sileks Kratovo również 2:1, natomiast w starciu z FC Blau-Weiß Linz rzeszowska drużyna uległa rezultatem 0:3.

Kadra Resovii podczas zimowego okienka transferowego powiększyła się o kilka nowych twarzy. Jedynym transferem definitywnym został ogłoszony Jakub Sylvestr, który jako wolny zawodnik przeniósł się na podkarpacie z Zalgirisu Kaunas. Ponadto klub na zasadzie wypożyczenia pozyskał trzech graczy z drużyn występujących w PKO BP Ekstraklasie - Mehdiego Lehaire z Miedzi Legnica, Nikodema Niskiego z Legii Warszawa oraz Łukasza Seweryna ze Stali Mielec.

Najbliższy przeciwnik Wiślaków minionej rundy jesiennej nie może zaliczyć do udanych. Zespół trenera Mirosława Hajdo zajmuje obecnie 14. lokatę, czyli tuż nad strefą spadkową, a jego dotychczasowy dorobek punktowy wynosi 17 oczek.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV