Ekstraklasowa podróż z białą gwiazdą na piersi: 200. ligowy mecz Macieja Sadloka w barwach Wisły

Środowe spotkanie 26. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy przeciwko Zagłębiu Lubin było szczególne dla obrońcy Białej Gwiazdy - Macieja Sadloka - który właśnie na Dolnym Śląsku rozegrał swój 200. ligowy mecz w koszulce z białą gwiazdą na piersi. 


  • 22.04.2021r.
  • J. Sumera

Maciej Sadlok, który szeregi klubu z Reymonta zasilił w czerwcu 2014 roku, swój pierwszy ligowy mecz w wiślackich barwach rozegrał kilka tygodni później - 18 lipca 2014 roku. W inaugurującym spotkaniu Ekstraklasy w sezonie 2014/2015 Biała Gwiazda udała się do Łęcznej, gdzie zmierzyła swoje siły z tamtejszym zespołem Górnika. Potyczka z ówczesnym beniaminkiem zakończyła się remisem 1:1, a autorem jedynego trafienia dla krakowian był właśnie Sadlok, który popisał się celnym uderzeniem z dystansu. Obrońca szybko zyskał uznanie sztabu szkoleniowego i kolegów z szatni, stając się jednym z filarów wiślackiej obrony. 

W kolejnych latach „Sado” potwierdzał swoją przydatność zarówno na boisku, jak i poza nim. Obecnie wiślacka „4” cieszy się dużym zaufaniem, czego dowodem jest opaska kapitańska, którą obrońca regularnie przywdziewa.  

Łącznie Maciej Sadlok na ekstraklasowym szczeblu w wiślackich barwach wystąpił w 200 spotkaniach, strzelił sześć bramek i zanotował 22 asysty.  

W środę podczas meczu #ZAGWIS Maciej Sadlok wykręcił najwyższy (w obozie Białej Gwiazdy) InStat Index, który zatrzymał się na liczbie 270. Dodatkowo zanotował kluczowe podanie i 71% skuteczności przy pojedynkach z rywalem. Defensor zaliczył również najwięcej sprintów spośród wszystkich Wiślaków - 15.

Gratulujemy i czekamy na więcej, „Sado”!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację