Do testu gotowi? Start!

4 stycznia zawodnicy Białej Gwiazdy rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy i po dziesięciu dniach pracy czeka ich pierwsza gra sparingowa. W środowym meczu kontrolnym piłkarze Wisły Kraków podejmą w Myślenicach III- ligowe NKP Podhale Nowy Targ. Dla obu ekip spotkanie to będzie pierwszym sprawdzianem przed powrotem na ligowe boiska.


  • 13.01.2021r.
  • MM

Ekipa z Nowego Targu zajmuje po rundzie jesiennej 9. miejsce w rozgrywkach III ligi grupy IV. Najskuteczniejszym zawodnikiem Podhala jest - w trwającej kampanii - Damian Lepiarz, który zanotował 11 bramek w 14 występach. Dotychczasowym największym sukcesem nowotarżan jest wywalczenie 2. lokaty w III lidze w sezonie 2018/2019.

Historia spotkań

Piłkarze pierwszej drużyny Białej Gwiazdy podejmowali w ostatnich latach nowotarskiego rywala dwukrotnie, również w ramach spotkań kontrolnych. W 2014 roku padł remis 2:2 - wówczas na listę strzelców wpisywali się Emmanuel Sarki i Łukasz Garguła. Natomiast trzy lata później ze zwycięstwa cieszyła się Wisła, która ograła rywala 3:0 za sprawą trafień Rafała Boguskiego, Patryka Małeckiego i Evera Valencii.

Ekipę z Nowego Targu, która rozgrywki ligowe wznowi dopiero w marcu, czekają jeszcze sparingi z Podbeskidziem Bielsko- Biała II, Wierchami Rabka, Hutnikiem, LKS Goczałkowice Zdrój, Cracovią II, Popradem Muszyna, Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze II.

Mecz kontrolny Wisły Kraków z NKP Podhalem Nowy Targ rozpocznie się w środę o godzinie 12.00 i rozegranie zostanie w Myślenicach.

W związku z pandemią koronawirusa i zaostrzone środki ostrożności bardzo prosimy sympatyków Wisły o niegromadzenie się wokół bazy treningowej w Myślenicach. Klub planuje umożliwienie śledzenia pojedynku z Podhalem poprzez transmisję wideo LIVE.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację