CLJ U-18: Escola pokonana. Trzy punkty zostają w Krakowie

W meczu 15. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 młodzi piłkarze Wisły Kraków stanęli naprzeciw drużyny Escoli Varsovia. Spotkanie, rozgrywane na boisku bazy treningowej w Myślenicach, zakończyło się zwycięstwem zespołu spod Wawelu 2:0.


  • 21.11.2020r.
  • Ania Matoga
  • 400mm

Obie drużyny weszły w spotkanie zmotywowane do walki o trzy punkty. Pierwsza połowa obfitowała w wiele ciekawych akcji wykreowanych przez zawodników Wisły i Escoli, lecz bliżej objęcia prowadzenia byli piłkarze z Krakowa. Już na początku meczu Piotr Starzyński znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, której jednak nie wykorzystał. Później blisko szczęścia był Kacper Chełmecki, ale futbolówka trafiła w słupek i obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 0:0.

A jednak Wisła!

Druga połowa meczu rozpoczęła się pod dyktando gospodarzy. Przewagę krakowian udokumentował trafieniem Kacper Duda, który w 66. minucie po zagraniu Piotra Starzyńskiego posłał piłkę do siatki, tym samym otwierając wynik spotkania. Nie oznacza to jednak, że swoich szans nie mieli goście, ale ich poczynania okazały się nieskuteczne. O ostatecznym zwycięstwie Wisły przesądził gol zdobyty przez Mateusza Magdziarza w doliczonym czasie gry.


CLJ U-18: Wisła Kraków - Escola Varsovia 2:0 (0:0)
1:0 Duda 66’
2:0 Magdziarz 90’+1’

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski - Jakub Zima, Arkadiusz Ziarko, Paweł Koncewicz – Żyłka, Kamil Głogowski, Dorian Gądek (56’ Karol Sałamaj), Sławomir Chmiel (83’ Dominik Sarga), Kacper Duda, Kacper Chełmecki, Piotr Starzyński, Kacper Myszogląd (64’ Mateusz Magdziarz)

Escola Varsovia (skład wyjściowy): Krystian Michalski – Patryk Pytlewski, Filip Szewczyk, Artemijus Tutyskinas, Franciszek Polowiec, Cezary Polak, Adrian Bielka, Marcel Błachewicz, Aleksander Sawosz, Błażej Makar, Bartosz Farbiszewski

Ławka rezerwowych: Bartosz Żelazowski, Mateusz Szmyd, Michał Dubiel, Daniel Lemański, Piotr Bober, Peter Juritka, Arkadiusz Raczyński

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację